منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

فراخوان ترجمه راهنمای کاربری لیبره آفیس

لیبره آفیس یک مجموعه اداری کامل و جایگزینی برای آفیس مایکروسافت است که برای سیستم عامل‌های مختلف از جمله ویندوز، مک و لینوکس به صورت کدباز عرضه می‌شود. این مجموعه در بسیاری از جهات از آفیس مایکروسافت برتر است، از جمله این‌که برای سیستم عامل‌های مختلف عرضه می‌شود، کارآئی آن در تولید خروجی بسیار بالاست، رایگان است و از همه مهم‌تر یک نرم‌افزار آزاد است. اما با این همه، نسخه فارسی آن به خوبی در میان ایرانیان شناخته نشده است.

بسیاری از کاربران به خصوص آن‌ها که از ویندوز و مک استفاده می‌کنند، از آفیس مایکروسافت بهره می‌گیرند، و حتی برخی که با لینوکس کار می‌کنند متاسفانه طرز کار حرفه‌ای با این مجموعه را نمی‌دانند و با نصب برنامه‌های ویندوزی در شبیه‌ساز نیازهای روزمره خود را برطرف میکنند. یکی از دلایل عدم استقبال کاربران ایرانی از لیبره‌آفیس نبود مستندات کافی و کتاب های راهنما به زبان فارسی است.

برای رفع این نقیصه، در اقدامی دسته‌جمعی قصد داریم یک کتاب راهنمای لیبره آفیس را از زبان انگلیسی به فارسی برگردانیم. برای انجام این کار ابتدا قصد داریم پویشی ایجاد و سپس کار ترجمه را از طریق سایت گیت‌بوک که به ما اجازه نوشتن کتاب بصورت گروهی و مشارکتی را می‌دهد آغاز کنیم. دوستانی که مایل به همکاری با ما در این پروژه هستند لطف کنند از طریق پر کردن فرم زیر آمادگی خود را اعلام نمایند:

لینک ثبت نام در ترجمه: (در سایت گروه کاربران لینوکس لاگ کرمانشاه)

http://www.kelug.ir/?page_id=728

لینک کتاب شروع به کار با لیبره آفیس به زبان انگلیسی این‌جاست:

https://wiki.documentfoundation.org/images/0/0f/GS42-GettingStartedLO.odt

و لینک پروژه‌ای که در گیت‌بوک تعریف شده است:

https://www.gitbook.com/book/sahandparsa/getting-stated-lopersian/details