منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

فرصت یک ساله برای گنو / لینوکس

از همین امروز شمارش معکوس برای مرگ ویندوز XP شروع می‌شود و این سیستم عامل همچنان محبوب (!) تنها یک سال دیگر به پایان عمر خودش زمان دارد اما قسمت هیجان انگیز این خبر این است که ویندوز XP همچنان نزدیک به نیمی از کامپیوترهای رومیزی ویندوزی را شامل می شود و بعد از پایان عمرش بسیاری از شرکت‌ها و کاربرانی که به به‌روزرسانی این سیستم عامل اهمیت می‌دهند دیگر به‌روزرسانی‌های مربوط به سیستم عامل خود را دریافت نخواهند کرد.

\"تاکس

این یک فرصت طلایی برای گنو / لینوکس است تا بتواند تعداد کاربران خود را افزایش دهد، طبیعی است تمامی این کاربران به لینوکس کوچ نخواهند کرد اما بسیاری از آن‌ها که سخت افزار ضعیف‌تری دارند امکان اجرای ویندوز ۷ یا ۸ مایکروسافت را نخواهند داشت پس به ناچار به این توفیق اجباری تن خواهند داد. (همین مساله حتی شایعه انتشار مایکروسافت آفیس را برای لینوکس قوی تر می کند.)

نکته حائز اهمیت دیگر این است که این تاریخ به انتشار نسخه اوبونتو ۱۴/۰۴ بسیار نزدیک است و از آن‌جا که اوبونتو ۱۴/۰۴ یک نسخه با پشتیبانی بلند مدت ۵ ساله است، انتخاب اوبونتو یا توزیع‌های بر پایه آن را برای سازمان‌ها و کاربرانی که از ویندوز XP استفاده می کنند محتمل‌تر می کند. به هر حال توزیع‌های گنو/لینوکسی و برنامه‌ها حداکثر یک سال وقت دارند تا خود را برای پشتیبانی بهتر از کاربرانی بیشتر آماده کنند.

اگر هم خود شما جز کسانی هستید که همچنان از ویندوز XP استفاده می کنند پیشنهاد ما این است که از همین امروز با توجه به سخت افزار خود، یکی از توزیع‌های گنو / لینوکسی را انتخاب و دستگاهتان را به آن به‌روزرسانی کنید \';)\'برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , ,