منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

لذت استفاده از تبلت با Plasma Active One

\"Plasmaاین روز ها تبلت ها بخوبی جای خودشون رو در بین تمامی اقشار جامعه باز کردن و تقریبا میشه گفت کمتر کسی پیدا میشه که نخواد لذت استفاده از اون ها رو تجربه کنه.گنوم با انتشار نسخه ی ۳٫۲ از میز کار خود و نمایش امکانات و ویژگی های منحصر به فردش برای استفاده در صفحات لمسی توجه تمامی کاربران دنیای آزاد رو به خود جلب کرد. اما این بار نوبت رقیب قدرتمند این میزکار، یعنی KDE هست تا چشم ها رو خیره کنه.

KDE با انتشار یک محیط کاری مختص تبلت ها به نام Plasma Active ، پا به دنیای تبلت ها گذاشته. این محیط کاری سه روز پیش، یعنی در ۹ اکتبر ۲۰۱۱ منتشر شد تا با نمایش وژگی ها و زیبایی های خاص خودش همه رو انگشت به دهان نگه داره.

نرم افزار :

هر چند که تمامی نرم افزار های لینوکس توسط این محیط کاری پشتیبانی میشود اما خود تیم سازنده ی آن، کاربرانش رو به استفاده از نرم افزار های مختص KDE و Qt-base سفارش کرده. این محیط کاری کاملا با Plasma Desktop و Plasma Netbook سازگاری داره. چرا که تمامی این محیط های کاری از یه فریموارک ساخته شده اند و ۹۵% از کد های این میز کار های مشترک میباشد. و این به این معنیست که تمامی ویجت ها و نرم افزار های نوشته شده برای محیط های کاری Plasma Desktop و  Plasma Netbook در Plasma Active نیز  بخوبی همان دو محیط کاریقابل استفاده هستند.

سخت افزار :

Plasma Active در WeTab, ViewSonic ViewPad, ExoPC tablet و تبلت Lenovo Ideapad تست شده و بخوبی عمل کرد خودش رو نشون داده. همچنین ممکنه که در تمامی  دستگاه های Intel- Base نصب بشه و قابل استفاده باشه. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در این باره میتونید اینجا رو ببینید.

در حال حاضر، Plasma Active براحتی بر روی گوشی نوکیا N900 نصب و راه اندازی شده و بر روی مابقی دستگاه های ARM هم قابل نصب هست. اما پشتیبانی از  دستگاه های ARM هنوز در حال بررسی توسط توسعه دهنده های هست.

تصاویر :

در زیر تعدادی تصویر از محیط این میزکار فوق العاده برای شما فراهم شده (قبل از این که تصاویر زیر رو ببینید، بهتون توصیه میکنم که این ویدئو ۲ دقیقه ای رو حتما ببینید تا با ویژگی های عالی این میز کار بیشتر و بهتر آشنا بشید)

\"Wellcome

خوش آمد گویی و معرفی Plasma Active (کلیک کنید)

\"On-Screen

On-Screen Keyboard زیبا و شگفت انگیز این محیط کاری بخوبی برای صفحات لمسی طراحی شده (کلیک کنید)

\"Personal

Activity شخصی با امکان نمایش بوکمارک ها،آیکون نرم افزار ها و... (کلیک کنید)

\"Create

امکان ساخت Activity های بیشتر همراه با تصاویر پس زمینه ی مجزا و نام گذاری آن (کلیک کنید)

\"Search

جستجو در بین فایل ها و نرم افزار های موجود (کلیک کنید)

\"Activity

لیست Activity های موجود( سمت راست تصویر) و امکان جابجایی بین آن ها به بهترین شکل ممکن (کلیک کنید)

\"Tuch

مرورگر اینترتی فوق العاده ای که به بهترین نحو ممکن برای استفاده از صفحات لمسی سفارشی شده (کلیک کنید)

\"Pick

با کشیدن نوار وظیفه به پایین محیط کاری، نرم افزار های در حال اجرا و همچنین لیست اون ها قابل مشاهده میباشد (کلیک کنید)

دریافت :

هر دو نسخه ی قابل نصب و نسخه ی زنده ای این محیط کاری و همچنین راهنمای نصب Plasma Active  از اینجا قابل دریافت میباشد.

همچنین این محیط قابلیت اجرا در ماشین های مجازی رو داره میباشد که خیلی راحت قبل از نصب اون، میتونیدو اون رو اجرا و آزمایش کنیدبرچسب ها : , , , , , , ,