منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

لمس یونیتی ۸ در اوبونتو ۱۶.۱۰

اگر یکی از دوستداران لینوکس و کاربران سیستم عامل اوبونتو باشید ( که البته با توجه به این موضوع که الان در حال خوندن این متن هستید میشه با تقریب نسبتا صحیحی این فرض رو درست دونست ) حتما بارها و بارها نام یونیتی ۸ به گوشتان خورده و احتمالا در دو سه سال اخیر شما هم یکی از کسانی بوده اید که پیگیر خبر انتشار یونیتی ۸ بوده اند ، و حالا پس از یک انتظار طولانی بالاخره اوبونتو ۱۶.۱۰ همراه با یونیتی ۸ منتشر می شود .

البته کنونیکال هنوز یونیتی ۸ رو به صورت پیشفرض در اوبونتو ۱۶.۱۰ به کار نگرفته و یونیتی ۸ به عنوان یک نشست فعال در کنار نشست پیشفرض فعال بوده و در صفحه لاگ‌این می توان برای ورود به هر محیط تصمیم گرفت و در واقع ۶ ماه آتی تا انتشار اوبونتو ۱۷.۰۴ فرصتی مشترک برای شما و کنونیکال خواهد بود ، کاربران با محیط یونیتی ۸ آشنا خواهند شد و کنونیکال نیز یونیتی ۸ رو به پایداری مورد نظر خودش خواهد رساند .

مزیت بزرگ این ایده این هست که دیگه کاربران مجبور نخواهند بود برای آزمایش قابلیت های یونیتی ۸ از روش های کمتر استاندارد همچون نصب بسته از طریق اضافه کردن PPA اقدام کنند .

از طرفی خبر بد برای کسانی که از اوبونتو روی ماشین های مجازی استفاده می کنند این هست که یونیتی ۸ روی VirtualBox کار نمی کند هر چند که کاربران اعلام کرده اند با VMWare این مشکل را نداشته اند .

خوشحال می شویم که در صورت نصب اوبونتو ۱۶.۱۰ و استفاده از یونیتی ۸ تجارب خودتون رو با سایر کاربران اوبونتو نیوز نیز در میون بگذارید .

اسکرین شات های زیر محیط یونیتی ۸ در اوبونتو ۱۶.۱۰ رو نشون میدن .

 

sound-indicator-unity8 snapping-750x563 unity-8-desktop-spread-750x563 apps-on-unity8 unity-8-desktop-empty sound-indicator-unity8 scopes-750x563 screen-shot-2016-10-05-at-18-40-27-750x560