منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

لینوس توروالدز: من آن کد لعنتی را در هسته وارد نمی‌کنم!

در حال حاضر، دو روش وجود دارد تا بر روی دستگاه‌هایی که با ویندوز ۸ و تحت حمایت بوت امن ارائه می‌شوند، بتوان سیستم‌عاملی با هسته لینوکس را نصب کرد. هر دوی این روش‌ها که یکی از سوی بنیاد لینوکس و دیگری از سوی متی گرت ارائه شده‌اند، در مراحل اولیه توسعه قرار دارند.
با این حال، اخیراً توسعه‌دهندگان لینوکس و شخص لینوس توروالدز دیدگاه‌های بسیار منفی‌ای دربارهٔ افزودن کلیدهای باینری مایکروسافت در داخل هسته لینوکس بیان کرده‌اند.
هنگامی که دیوید هاولز و متی گرت – اعضای پروژه‌ی ردهت – از لینوس توروالدز خواستند که کدهای پشتیبانی بوت امن را در هسته ادغام کند (+ + + )، با جواب تند توروالدز روبروشدند (+ + +). توروالدز به صراحت گفت که اگر شما می‌خواهید به طور کامل زیر سلطهٔ مایکروسافت بروید، این مسئلهٔ شما است. شما به دنبال ساده‌ترین راه هستید که مجبور شده‌اید این کدهای لعنتی را بنویسید. پس آن کدها را هر کجا که می‌خواهید وارد کنید. اما در هسته‌ای که به دست من است، هرگز این اتفاق نخواهد افتاد.
بنابراین همچنان سواری بر روی جادهٔ پر از دست انداز «بوت دوگانه با ویندوز ۸» ادامه دارد.

منبع اصلی خبر


دیدگاه‌ها: (۵)

دمش گرم <شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۶>

دمش گرم

مهدی غیاثی <یک‌شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۱:۰۱>

این‌قدر ها هم مشکل پیچیده نیست‌ها! دست‌کم برای کامپیوترهایی که ARM نباشن.
خود مایکروسافت گفته برای این‌که یه کامپیوتری نشان سازگاری با ویندوز ۸ رو دریافت کنه، «باید» امکان غیرفعال کردن بوت‌امن رو داشته باشه.
جالبه بدونید برای کامپیوترهای ARM دقیقاً برعکسه و برای گرفتن این نشان «نباید» بشه بوت‌امن رو غیرفعال کرد!!

یاشار اسمعیل دخت <سه‌شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۸>

احسنت . ؛نباید آن کد لعنتی در هسته وارد بشه !؛
این اقدام ماکروسافت مفهوم آزادی انتخاب رو زیر سوال میبره . و مفهومی است از انحصاری طلبی بیشتر و پایمال کردن حقوق انسانی و بشر

حامد رمضانیان <چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۰:۵۳>

برای افرادی که دنیای آزاد رو تجربه کردند، مقداری تن در دادن به خواسته‌های مایکروسافت واسشون مشکله. بد نیست نوشته ریچارد استالمن درباره نرم‌افزار آزاد رو بخونی.

ArashM <شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۹>

خیلی هم خوب!