منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

مجموعه آیکن‌های جدید اوبونتو برای موبایل و دسکتاپ رونمایی شد

آیکن‌های جدید اوبونتو بر روی دسکتاپ

آیکن‌های جدید اوبونتو بر روی تبلت

 

 Matthieu James خالق مجموعه آیکن تم Faenza را به خاطر دارید؟ این طراح خوش ذوق که پوسته‌ها و آیکن‌های او جزو بهترین آرت‌ورک‌های گنو/لینوکس محسوب می‌شوند چندی پیش به استخدام کنونیکال درآمد تا آن‌ها را در راه طراحی بهتر تجربه کاربری یاری کند.

در رخداد Ubuntu Developer Summit که بصورت مجازی در هنگ‌اوت گوگل‌پلاس در روز ۲۹ آبان برگزار شد، متیو جیمز به ارائه اسلایدها و نمونه‌کارهای انجام شده برای آیکن‌های اوبونتو تاچ و دسکتاپ پرداخت. گرچه در نسخه‌های اخیر تعداد کمی از آیکن‌ها بهبود یافته‌اند ولی آخرین تغییر ظاهر اساسی اوبونتو به نسخه LTS قبلی یعنی دو سال پیش در اوبونتو ۱۰٫۰۴ برمی‌گردد.

هدف کلی، افزودن قابلیت ارتباط، شخصیت و حس مالکیت به طراحی آیکن‌هاست. تحقیقاتی که اخیرا توسط کنونیکال بعمل آمد نشان داد که کاربران مایل هستند اپلیکیشن‌های مشخصی را در قالب برنامه‌های شخصی خود و بقیه را در قالب اپلیکیشن‌های سیستم ببینند. یافته‌های مطابق با منطق proximity نشان می‌دهد که قطعه‌های سیستمی باید از بافت طراحی یکدست و سخت‌تر و یکپارچه از نظر رنگ بهره‌ ببرند در حالی که برنامه‌های چند رسانه‌ای، مرورگرها و پوشه‌ها از ظاهری رنگارنگ‌تر و شخصی‌تری استفاده می‌کنند.

مجموعه آیکن جدید بر روی دسکتاپ

مجموعه آیکن جدید بر روی دسکتاپ

 

ubuntu-trusty-icon-theme-indicators

 

ubuntu-trusty-icons-core-apps

 

ubuntu-trusty-icons-file-concepts

در روند طراحی و ایجاد یک مجموعه آیکن جدید برای دو نوع مختلف استفاده (دسکتاپ و موبایل) اختلافاتی مشاهده خواهد شد که البته با استفاده از رابط Unity8 بصورت مشترک بر روی موبایل و دسکتاپ در نسخه‌های بعدی اوبونتو این مشکلات برطرف خواهند شد.

 

دیگر منابع : + +

 

4 دیدگاه برای این نوشته:

 1. مهران:

  ۰۲ آذر ۱۳۹۲
  خوبه، امبدوارم تغییرات مثبت دیگه ای هم در اوبونتو رخ بده
 2. Saeed Zarinfam:

  ۰۲ آذر ۱۳۹۲
  خوبه ولی canonical باید بدونه با تغییرات ظاهری توقع کاربران برای پایدار بودن اوبونتو برطرف نمی شه.
 3. بهنام محمدکریمی:

  ۰۲ آذر ۱۳۹۲
  نه تنها پایداری بلکه دستکاری های بی مورد کرنل هم از انتقاداتی ست که طیف وسیعی از کاربران رو داره از اوبونتو دور میکنه.امیدوارم اوبونتو بازم به روزای خوبش برگرده
 4. رضا:

  ۰۲ آذر ۱۳۹۲
  مجموعه آیکون های قشنگی هست.
  اوبونتو از روزی که از یونیتی استفاده کرد و سیاست هاش یه جوری شد..دل خیلی هارو زد

ارسال نظر سریعبرچسب ها : , ,