منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

مجموعه آیکون Dalisha

یکی از سرگرمی های مورد علاقه کاربران گنو/لینوکس زیباسازی رابط کاربری در این سیستم عامل می باشد. هر چند با توجه به تنوع فراوان میزکارها در گنو/لینوکس که حتی سختگیرترین کاربران را از نظر زیبایی راضی نگه می دارد گاهی اوقات ایجاد تنوع در ظاهر میزکار ضروری به نظر می رسد. تغییر تم و آیکون میزکار یکی از بخش هایی است که کاربران میتوانند به وسیله آن تغییرات دلخواه را در میزکار اعمال نمایند. امروز قصد داریم مجموعه آیکون زیبای به نام Dalisha را به شما خوانندگان گرامی معرفی نماییم. Dalisha با تمرکز بر روی آیکون هایی دایره ای شکل و همچنین پشتیبانی گسترده از اکثر برنامه موجود در گنو/لینوکس میتواند تنوع را برای میزکار شما به ارمغان آورد. Dalisha بر روی تمامی میزکارهای موجود مثل Unity,Gnome,Kde,Cinnamon,Mate قابل نصب و استفاده می باشد. طبق معمول مراحل نصب برای کاربران اوبونتو و مشتقات آن آسان می باشد.  ابتدا مخزن زیر را اضافه کرده و سپس dalisha-icons را نصب نمایید.

.

نصب مجموعه آیکون Dalisha

sudo add-apt-repository ppa:noobslab/icon

sudo apt-get update

sudo apt-get install dalisha-icons

 در صورتی که از PPA بالا استفاده نمیکنید، میتوانید از اینجا اقدام به بارگیری مجموعه آیکون Dalisha کرده و پس از اتمام بارگیری فایل را از حالت فشرده خارج کنید و به آدرس زیر منتقل نمایید. در صورتی که دایرکتوری icons را نیافتید با استفاده از دستور mkdir آن را ایجاد کنید.

./icons
mkdir ~/.icons

 در صورتی که قصد دارید کلیه کاربران سیستم بتوانند از این مجموعه آیکون استفاده نمایند بایستی دایرکتوری استخراج شده را به آدرس زیر منتقل نمایید.

/usr/share/icons

 پس از اتمام کپی شدن فایلها باید توسط برنامه Unity Tweak Tool آیکون ها را تغییر دهید. کاربرانی که از دیگر میزکارها بجز یونیتی استفاده میکنند بایستی به قسمت تعویض تم و آیکون در میزکار خود رفته و آیکون ها را تغییر دهند .

.

حذف مجموعه آیکون Dalisha

اگر بنا هر دلیلی تمایل به استفاده این مجموعه آیکون را نداشتید میتوانید با استفاده از دستورات زیر آن را از روی اوبونتو حذف نمایید.

sudo apt-get remove dalisha-icons
sudo add-apt-repository --remove ppa:noobslab/icons
 

dalisha_gnomeبرچسب ها : ,