منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

مدیریت ابزارهای اپلی در گنو/لینوکس، ارتباط با قفس از دنیای آزاد!!!

برخلاف ویندوز و مک که فقط با iTunes قادرند فایل‌های دخل ابزارهای اپل مانند iPhone و iPad را دیده و یا فایلی را در آنان وارد کنند کاربران اوبونتو به‌راحتی قادر خواهند بود تا این دستگاه‌ها را به پورت USB وصل کنند و از آنان مشابه یک USB Flash استفاده کنند. این قابلیت با نصب کتابخانه‌ی imobiledevice که به‌طور پیش‌فرض در اوبونتو نصب است امکان‌پذیر شده است. شما کاربران دیگر توزیع‌ها و دیگر سیستم‌عامل‌ها! نیز به‌راحتی قادر خواهید بود با نصب کتابخانه‌ی imobiledevice با دستگاه‌های اپلی خود بدون نیاز به iTunes فایل ردوبدل کنید.

l5aju9y

درست است که رد و بدل اطلاعات در دستگاه‌های اپل فقط با نرم‌افزار انحصاری iTunes قابل انجام است اما به راحتی در گنو/لینوکس، مک و ویندوز می‌توانید با نرم‌افزارهای شخص ثالث که کار iTunes را انجام می‌دهند به رد و بدل کردن اطلاعات با iDevice خود بپردازید. بعد از اتصال دستگاه اپلی خود باید کامپیوتری که قصد دارید با آن به دستگاه اپلی خود وصل شوید را تایید کنید.

MekTUUX

بااین‌حال این ابزار قابلیت‌های دیگری نیز دارد که می‌توانید از طریق آموزش زیر به نحوه‌ی پشتیبان گیری از فایل‌هایتان نگاهی بیندازید.

medium-480-iphone-support-in-ubuntu-10.04-beta1-snap

مهم: رفع مشکل خطای قفل صفحه:

در صورت کارکردن با این ابزار و یا اینکه اگر می‌خواهید از گوشی خوب Backup تهیه کنید یا فایلی کپی کنید بهتر است نگزارید مدتی iDevice شما قفل شود برای این کار به Settings –> General –> Auto-Lock رفته و تیک Never را بزنید.

IMG_0101

آموزشی کوتاه پشتیبان گیری از فایلها:

برای تهیه پشتیبان از فایل‌هایتان ابتدا دستور زیر را وارد کنید:

idevice_id -l

اگر همه‌چیز خوب پیش رود یک id برمی‌گرداند در صورت نمایش خطای زیر با آموزش داده‌شده در بالا قفل آیفون را موقت خاموش‌کنید. سپس با دستور زیر از فایل‌هایتان پشتیبان بگیرید.

iphone_locked

mkdir ~/Documents/iPhoneBackups
idevicebackup2 backup ~/Documents/iPhoneBackups/

بعدازآن می‌توانید به‌راحتی آن را Unpack کنید تا راحت‌تر به فایل‌ها دسترسی داشته باشید.

idevicebackup2 unback ~/Documents/iPhoneBackups/

برای بازگرداند و Restore کردن پشتیبان نیز می‌توانید از دستور زیر استفاده کنید.

idevicebackup2 -u <UDID> unback ~/Documents/iPhoneBackups/

UDID نیز همان ID است که در ابتدا برایتان برگرداند. قابلیت‌های این کتابخانه بسیار بیشتر از این مثال‌اند بااین‌حال به‌راحتی می‌توانید با چرخ زدن در اینترنت به مثال‌های بیشتری آشنا شوید.

منبع: لینک سایت برنامه منبع تصویر: از تصاویر مجاز اینترنت

ارسال نظر سریعبرچسب ها : , , , ,