منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

مزیت های saas

امیدواریم این مطلب مفید بوده باشد . از اینکه سایت تبریکس را انتخاب کردید متشکریم .

سلام خدمت دوستان عزیز و همراهان گرامی .

\"cloud

در اینجا به بررسی مفهوم و مزیت saas  خواهیم پرداخت . خوب saas  چیه ؟

Software as a service (SaaS, pronounced sæs or sɑs[1]), sometimes referred to as “on-demand software”, is a software delivery model in which software and associated data are centrally hosted on the cloud. SaaS is typically accessed by users using a thin client via a web browser.

\"saas

 

مفهومی که نرم افزار رو در ساختار یک سرویس میبینه . که محاسبات ابری در این مفهوم قرار میگره .

مزیت اصلی SaaS : صرف نظر از اینکه شما اپلیکیشن به خصوصی رو ممکنه ارزیابی کنید، هنگامی که به جای خرید یک نرم افزار به یک سرویس نرم افزاری ثبت نام می کنید (SaaA) از پنچ مزیت زیر بهره مند می شوید،
صرفه جویی در پول،
صرفه جویی در زمان،
متمرکز کردن بودجه های تکنولوژی خود رو بر روی مزایای رقابتی تا بر روی زیرساخت ها،
دسترسی فوری به آخرین نوآوری ها خواهید داشت،
………………………

صرفه جویی در پول
چندین فاکتور در کاهش قابل توجه هزینه در پیاده سازی یک اپلیکیشن SaaS نسبت به یک اپلیکیشن در محل سنتی مشارکت دارند. این فاکتورها شامل موارد زیر است:
هزینه های IT کمتر
فروش اقتصادی.
………………………………………

\"iaas

هزینه های IT کمتر
وقتی شما به یک اپلیکیشن SaaS ثبت نام می کنید، از سربارهای ناشی از پیاده سازی نرم افزارهای قراردادی جلوگیری می کنید.در پیاده سازی یک نرم افزار نمونه هزینه ها شامل خریداری و نگهداری سرورها، تهیه مکان ایمن برای سرورها، و نصب و نگهداری آنها می باشد.این نیازمند زمان و تلاش پرسنل IT مجرب و تلاش های کارمندان رو در چندین سطح ازماموریت اصلی سازمان شما منحرف می کند. بر اساس نظر Phil Wainewright، تحلیلگر و موسس ASPNews.com and Loosely Coupled، هزینه پیاده سازی نرم افزار جامع قراردادی ۴ تا ۵ برابر هزینه لایسنس اصلی است.

فروش اقتصادی
هزینه های ثبت نام برای اپلیکیشن های SaaS منعکس کننده مقیاس اقتصادی بر اساس سرویس است.
سرویس به این معنی است که مشتریان بسیاری برنامه های کاربردی های خود را بر روی واحد نرم افزاری یکسان اجرا می کنند. برای مثال، در برنامه کاربردی تقویم وبسایتی SaaS، تمام داده های مشتری در یک پایگاه داده ذخیره می شود. این مسئله کل سیستم رو با هزینه بسیار کمتر راه اندازی می کند. اگر شما نگران این هسستید که نرم افزارهای مبتنی بر سرویس اطلاعات شما از طریق کاربران دیگر قابل شنود است می توانید به این لینک Will I lose control of my data? مراجعه نمایید.

…………………………………..
وقتی شما برای یک اپلیکیشن SaaS ثبت نام می کنید، شما یک هزینه ماهانه یا سالانه آبونمانی می پردازید. در مقایسه با لایسنس نرم افزار سنتی، این ساختار پرداخت آبونمانی به نفع شماست.
هزینه ماهانه مداوم با بودجه شما بیشتر منطبق است تا هزینه زیادی که بصورت یک دفعه پرداخت می شود. شما می توانید آبونمانیتون رو در هر زمانی که خواستید تغییر بدید یا لغو کنید بدون این که سرمایه اولیه زیادی رو از دست بدهید.
در خیلی از موارد، آبونمانی های SaaS بر اساس استفاده متر شده است به این معنی که شما دقیقا برای چیزی که استفاده می کنید پول پرداخت می کنید. به جای ایجاد یک تعهد بلند مدت به یک ساختار حساب ثابت، شما می توانید در هر زمانی طبق تغییر نیازهای سازمان خود حساب اضافه یا کم کنید.

صرفه جویی در زمان
چون شما خیلی از کارهای پیاده سازی مرتبط با نرم افزار لایسنس دار رو حذف می کنید و چون نرم افزار از قبل بارگزاری شده بر روی دیتا سنتر فروشنده SaaS اجرا می شود، زمان استقرار برنامه های کاربردی SaaS کوتاهتر از برنامه های کاربردی سنتی می باشد.
Rebecca Wettemann، نائب رئیس Nucleus Research، زمان های استقرار رو برای برنامه های کاربردی مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) مقایسه می کند: ۱ تا ۳ ماه برای برنامه کاربردی تحت وب و ۱۸ ماه برای برنامه های لایسنس دار.

متمرکز کردن بودجه های تکنولوژی خود رو بر روی مزایای رقابتی تا بر روی زیرساخت ها
وقتی شما برای یک برنامه کاربردی تحت وب ثبت نام می کنید، این ثبت نام شما رواز پشتیبانی فعالیت های هزینه بر وزمان بر IT که شامل موارد زیراست آزاد می کند:
خرید و پشتیبانی از زیرساخت سرور برای نصب و نگهداری نرم افزار در محل.
فراهم کردن افزونگی تجهیزات لازم برای تضمین کیفیت، قابلیت اطمینان، و مقیاس پذیری
حفظ یک مدت پرکار و ارتقاء پردازشها.

چنانکه Mike McDerment، رئیس و مدیر عامل شرکت FreshBooks، اشاره می کند، “تغییر مسیر منابع یک هزینه پنهان است که اغلب به حساب نمی آید.” هر چه کارمندان شما زمان بیشتری صرف نگهداری تجهیزات، دانلود و نصب پچها و پشتیبانی از ارتقاء نرم افزار کنند، زمان کمتری صرف فعالیتهای اصلی کسب و کار خواهند کرد.

دسترسی فوری به آخرین نوآوری ها
در نرم افزارهای لایسنس دار شما مجبورید منتظر نسخه بعدی بمانید تا بتوانید از آخرین نوآوری ها استفاده کنید یا این که سازمان خود را به استفاده از یک مرورگر یا سیستم عامل جدید سوق دهید. با هزینه و پیچیدگی موجود برای بهنگام شدن به نسخه جدید، ممکن است که همیشه بروز شدن به نسخه جدیدی که انتشار می یابد امکان پذیر نباشد.
از سوی دیگر، بوسیله SaaS، شما می توانید از نوآوریها به صورت مداوم سود ببرید. به محض اینکه، یک ویژگی جدید یا بهبود یافته در application ظاهر می شود، می توانید از آن استفاده کنید.

Join a community of interest
خریداری لایسنس نرم افزار بیشتر یک امر فردی است. وقتی شما برای یک برنامه کاربردی SaaS ثبت نام می کنید، شما عضوی از مجموعه ای می شوید که برنامه کاربردی را در مرکز خود دارد.
همانطور که Wainewright اشاره می کند، SaaS ارتباط بین فروشندگان نرم افزار و مشتریان را تغییر می دهد. Wainewright استدلال می کند که در یک محیط سرویس، همگرایی علاقه موجود در بین مشتری و فروشنده صمیمانه تر از همگرایی موجود در برنامه کاربردی های قراردادی است.
نتایج صمیمیت چون:
فروشندگان SaaS بطور مداوم مشاهده می کنند که مشتریانشان چگونه از برنامه کاربردی استفاده می کنند.
مشتریان به آسانی خودشان را در برابر همکارانشان محک می زنند.

آگاهی از اینکه مشتریان در مجموع چگونه از یک اپلیکیشن استفاده می کنند برای فروشنده یک منبع دائم از متریک ها فراهم می کند. بطور نمونه، این آگاهی منجر به قابلیت استفاده، کارایی و قابلیت های بهبود یافته می شود.
علاوه بر این، هنگامی که شما با پشتیبانی فنی تماس می گیرید، شما به احتمال زیاد سرویس سریع تر و بهتری را تجربه می کنید چرا که متخصصان پشتیبانی می توانند به پیاده سازی شما نگاه کنند تا دقیقا مشاهده کنند که چه اتفاقی می افتد.

 

مطالب مرتبط :

 (e-Lance Economy)

نوشته مزیت های saas اولین بار در مرجع اپن سورس ، گنو/لینوکس پدیدار شد.برچسب ها : , , , ,