منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

مسابقه برنامه نویسی اوبونتو

اگر برنامه نویس هستید یا اینکه دوست داشتید برنامه نویس باشید یک فرصت خوب برای شما مهیا شده. کنونیکال سومین دوره مسابقه برنامه نویسی اوبونتو رو با محوریت اوبونتو موبایل اعلام کرده و شما کمتر از ۶ هفته وقت دارید که برنامه خودتون رو نوشته و براشون ارسال کنید.

image-app-showdown

این مسابقه در ۴ دسته زیر برگذار میشه:

  • Qml: برنامه های بومی اوبونتو لمسی (و در آینده نسخه Desktop) از Qml استفاده میکنن که زبان ساده و انعطاف پذیریه و از اینجا میتونید شروع کنید به یاد گرفتنش. اگر برنامه تون اونقدرام که به نظر میرسه ساده نیست میتونید از Cplusplus به عنوان کدهای پشتی استفاده کنید.
  • HTML5: که معرف حضورتون هست همون تکنولوژی که امروزه خیلی از سایت‌ها و برنامه‌های موبایل ازش استفاده میکنن. اگر HTML5 و CSS3 و تا حدی هم جاوا اسکریپت بلد هستید میتونید همین حالا آستین‌هاتون را بالا زده و شروع کنید به نوشتن برنامه‌تون. خوبی HTML5 اینه که برنامه‌ای که مینویسید روی تمام سکوهای اوبونتو، اندروید، iOS، ویندوزفون و سیستم عامل فایرفاکس قابل اجراست. برای راهنمایی بیشتر میتونید به اینجا سر بزنید.
  • Ported: اگر هم برنامه‌ای روی سکوی دیگه‌ای دارید یا اینکه برنامه‌ای (منبع باز) میشناسید که فکر میکنید به درد اوبونتو لمسی میخوره میتونید اون برنامه رو به سکوی اوبونتو منتقل کنید. (پیشنهاد من برنامه‌های Meego)
  • Chinese apps: دسته چهارم هم برنامه‌های چینی هستند که فکر نمیکنم ربطی به من و شما داشته باشه مگر اینکه شما یک چینی باشید که به آزادراه سر میزنید. در این صورت باید بگم: 你好,你可以在這裡查看. :)

و اما جایزه برای برنامه‌های برگزیده ۳ دسته اول یه دستگاه Nexus 7 نسخه ۲۰۱۳ است.

لازم به ذکر که ویژگی‌ها، کیفیت، طراحی، اقبال عمومی و همگرایی(آرایش مناسب در تبلت و Desktop) از اولویت‌های داوران برای انتخاب برنامه برتر هستند. در نهایت امیدوارم شما یکی از اون برنده‌های خوشبخت این مسابقه باشید ;)برچسب ها : , ,