منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

مسابقه: چرا گنو/لینوکس را دوست دارم؟

 

می‌خواهیم در یک بازی جالب به دیگران بگوییم که چرا گنو/لینوکس را دوست داریم و چرا از آن استفاده می‌کنیم. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که به هر روش ممکن به دیگران بگویید “چرا گنو/لینوکس را دوست دارم؟” یا “چه کارهای جالبی با گنو/لینوکس انجام می‌دهم؟”.

خوب، چطوری؟

 • × می‌توانید در وبلاگ یا وب‌سایت‌تان یک مطلب در رابطه با این موضوع بنویسید و لینک مطلب را در قسمت نظرات این‌جا بگذارید تا در مسابقه شرکت داده شوید. (اگر می‌خواهید مطلبی بنویسید ولی وبلاگ/وب‌سایتی ندارید می‌توانید با هماهنگی مدیران سایت‌ها یک پست مهمان در آزادراه، لینوکس ریویو، طرفداران فدورا، لینوکس سیزن یا … بنویسید). عنوان مطلب بایستی مانند مثال زیر باشد:
  چرا گنو/لینوکس را دوست دارم؟ اکسترکت کردن ۱۰۰۰ فایل دارای پسورد در یک حرکت!
 • × می‌توانید در انجمن‌های پربازدید یک مطلب در رابطه با این موضوع بنویسید و لینک مطلب را در قسمت نظرات این‌جا بگذارید تا در مسابقه شرکت داده شوید. عنوان پست شما در انجمن بایستی مانند مثال زیر باشد:
  چرا گنو/لینوکس را دوست دارم؟ اکسترکت کردن ۱۰۰۰ فایل دارای پسورد در یک حرکت!
 • × می‌توانید یک ویدئو، انیمیشن یا پادکست درباره این موضوع منتشر کرده و لینک آن را در قسمت نظرات این‌جا بگذارید تا در مسابقه شرکت داده شوید.
 • × می‌توانید مطلب خود را در گوگل پلاس با هش‌تگ ILoveGNULinux# یا #چراگنولینوکس در رابطه با این موضوع نوشته تا در مسابقه شرکت داده شوید.
 • × می‌توانید بر روی دیوار فیس‌بوک سی‌تو در رابطه با این موضوع بنویسید تا در مسابقه شرکت داده شوید.
 • × می‌توانید یک توییت در شبکه اجتماعی توییتر با هش‌تگ ILoveGNULinux# یا #چراگنولینوکس در رابطه با این موضوع فرستاده تا در مسابقه شرکت داده شوید.
 • × می‌توانید یک دنت در شبکه اجتماعی آیدنتیکا با هش‌تگ ILoveGNULinux# یا #چراگنولینوکس در رابطه با این موضوع فرستاده تا در مسابقه شرکت داده شوید.

توضیح بیشتر…

آیا شما نمی‌دانید واقعا چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ نگران نباشید، چون شما کاملاً آزادید! مثلاً اگر وبلاگ/وب‌سایتی دارید می‌توانید هر مطلبی که فکر می‌کنید برای سایر خواننده‌های وبلاگ/وب‌سایت شما جذاب است و آن‌ها را با سیستم عامل آزاد گنو/لینوکس بیش‌تر آشنا می‌کند منتشر کنید. این مطالب می‌توانند فنی یا فلسفی باشند و شما آزادید! در ضمن شما آزاد هستید تا چند مطلب با این عنوان بنویسید و در هر مطلب از جنبه‌ای خاص این موضوع را مورد بررسی قرار دهید. جادی در وبلاگ کیبرد آزاد چندین مطلب در این مورد دارد که در بیش‌تر آن‌ها به بیان راه حل کارهای پیچیده یا بامزه با ابزارهای گنو/لینوکس می‌پردازد (لینک مطالب).
همچنین می‌توانید کارهای جالب‌تری انجام دهید، مثلا ساخت کمیک استریپ، ساخت انیمیشن، کلیپ، فایل صوتی و … (شما واقعا آزاد هستید به هر روشی که به ذهن‌تان می‌رسد به دیگران بگویید که چرا گنو/لینوکس را دوست دارید یا چه کارهای جالبی با استفاده از آن انجام می‌دهید و قطعا داوران از خلاقیت شما استقبال می‌کنند)

برنده به چه روشی انتخاب می‌شود؟

ما یک تیم داوری تشکیل داده‌ایم، متشکل از ۷ نفر:

جادی: نویسنده‌ وبلاگ کیبرد آزاد
مهدی فتاحی: آریوس لینوکس را می‌شناسید؟ مهدی مدیر این پروژه جالب می‌باشد
مهدی امیری: مدیر شرکت فناوران آنیسا، اولین مرکز آموزش LPI در ایران
ایریکس: نویسنده وبلاگ ذهن‌آزاد
نُوید: نویسنده وبلاگ پالس آزاد
محمد افاضاتی: یک برنامه‌نویس آزاد
بهنام توکلی: مدیر سی‌تو

هر یک از داورهای معرفی شده به مطلب نوشته شده توسط شما،‌ امتیازی از ۱ الی ۱۰ می‌دهند و در نهایت هر مطلبی که دارای میانگین امتیاز بیش‌تری باشد به عنوان برنده انتخاب خواهد شد. قطعا معیارهایی مانند خلاقیت، جذاب بودن مطالب بیان شده برای دیگران، جنبه تبلیغی بودن گنو/لینوکس، مبتنی بر واقعیت بودن مطالب، متعصبانه و کورکورانه نبودن مطالب ارائه شده و … بر روی امتیاز داورها بر فعالیت شما تاثیر خواهد داشت.

جایزه‌ای هم در کار است؟

هدف از برگزاری این مسابقه آشنایی بیش‌تر افراد دیگر با سیستم عامل آزاد گنو/لینوکس می‌باشد. اما به هر حال جوایز مختصر زیر نیز جهت هیجان بیش‌تر مسابقه در نظر گرفته شده است.

فروشگاه گنو/لینوکس سی‌تو به نفر اول این مسابقه یک برد Raspberry Pi Model B 512 MB اهدا خواهد کرد.
\"300px-RaspberryPi\" البته کسانی که از طریق شبکه‌های اجتماعی (آیدنتیکا، گوگل پلاس، توییتر و فیس‌بوک) در این مسابقه شرکت می‌کنند به صورت جداگانه مورد داوری قرار می‌گیرند و به نفر اول در این بخش، یک تیشرت نخی با طرح دلخواه وی اهدا خواهد گردید.

همچنین شرکت فناوران آنیسا، اولین و معتبرترین مرکز آموزش تخصصی لینوکس در ایران جوایزی به شرح زیر در نظر گرفته است (نفرات اول تا دهم از بین شرکت‌کنندگانی که از طریق شبکه‌های اجتماعی اقدام به شرکت در مسابقه می‌نمایند، نمی‌شود):

 • × نفر اول: ۱۰۰.۰۰۰ تومان تخفیف برای شرکت در یک دوره آموزشی شرکت فناوران آنیسا به‌علاوه ۵۰ دلار تخفیف برای شرکت در دو آزمون سطح LPIC1 (در مجموع به ارزش تقریبی ۲۵۰.۰۰۰ تومان)
 • × نفرات دوم الی دهم: مبلغ ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان تخفیف برای شرکت در دوره Linux Essential شرکت فناوران آنیسا
 • × کلیه شرکت‌کنندگان در مسابقه: ۵۰.۰۰۰ هزار تومان تخفیف برای شرکت در دوره Linux Essential شرکت فناوران آنیسا

تا کی وقت دارم؟

شما تا پایان روز جمعه، ۲۰ بهمن‌ماه فرصت دارید مطلب خود را نوشته و لینک آن را در قسمت نظرات این مطلب قرار دهید. برنده روز ۲۸ بهمن‌ماه در همین‌جا اعلام خواهد گردید.

چگونه این مسابقه را به دیگران هم معرفی کنم؟

شما می‌توانید با نوشتن مطلب در رابطه با این موضوع یا قرار دادن یکی از بنرهای زیر و لینک دادن آن به این مطلب، بقیه را نیز در جریان این مسابقه قرار دهید.

http://blog.sito.ir/wp-content/uploads/2013/01/blog-competition-120.png

\"blog-competition-120\"

http://blog.sito.ir/wp-content/uploads/2013/01/blog-competition-468.png

\"blog-competition-468\"

چه مطالبی تاکنون در این مسابقه شرکت کرده‌اند؟

مطالب زیر تاکنون در مسابقه شرکت داده شده‌اند و ما منتظر مطالب و کارهای جالب شما هستیم:برچسب ها :