منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

مصاحبه با مجله رجیستر انگلستان در مورد صنعت آی.تی ایران بعد از توافق وین

چند ساعت بعد از اعلام رسمی توافق هسته‌ای ایران با غرب در وین که همه ما در خیابان‌ها و شبکه‌های اجتماعی در حال خوشحالی بودیم، ایمیلی از یکی از نویسندگان مجله رجیستر انگلستان در مورد صنعت آی.تی در ایران دریافت کردم. متن ایمیل و نوع درخواست برایم خیلی جالب بود. موضوع درخواست مصاحبه‌ای عمومی در رابطه با صنعت آی‌تی ایران در مورد قبل از لغو تحریم‌ها و آینده آن بعد از توافق وین بود. ادبیات ژورنالیست رجیستر اینقدر مودبانه و محترمانه بود که برای یک لحظه یاد حرف حسن روحانی در روز مراسم تنفیذ ریاست جمهوری افتادم که گفت: «با ایران از روی تکریم و احترام سخن بگوید». ظاهرا زورنالیست‌های غربی هم از جواد ظریف یاد گرفته بودند که نباید یک ایرانی را تهدید کرد!

register

بعد از کمی گپ و گفتگو با نویسنده و ابراز خوشحالی وی از توافق وین و باز شدن درهای دنیا به سوی ایران، سوالات خودش را برای من فرستاد و بعد از رفت و برگشت چند ایمیل نتیجه این مصاحبه شد این لینک که به صورت کامل می‌توانید شرح آن را بخوانید.

جدا از اینکه چه اتفاقی برای همه ما طی ۱۰ سال گذشته افتاده و اینکه با خاطر نابخردی‌های یک شخص، چه بلایی‌هایی که به سر ما نیامده، فقط می‌توانم بگویم این روزها به یاد یک دیالوگ از سریال Breaking Bad ‌هستم. دیالوگی که هایزنبرگ به جسی می‌گفت: «امروز اولین روز از بقیه زندگی ماست.» تنها می‌شود بخشید ولی فراموش نکرد. می‌شود حتی نبخشید ولی امروز ‌بعد از توافق وین می‌تواند اولین روز آینده همه‌ی هم نسلی‌های من باشد که هر روز زندگی‌شان به نحوی سوخت. ولی به قول سهراب تا شقایق هست زندگی باید کرد.برچسب ها : , ,