منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

معرفی وبلاگ ترفندهای لینوکس !

نوشته شده توسط .

آقای  فرشید حقیقت نوتاش بعد از راه اندازی پروژه ی موفقیت آمیز  لیبوکس اولین و بزرگترین سایت پارسی زبان دانلود کتاب و مقالات سیستم عامل گنو/لینوکس پروژه ی جدپید ترفندهای لینوکس رو شروع کردن و بهتره جزییات بیشتر و هدف ایشون از راه اندازی وبلاگ ترفندهای لینوکس رو از زبان خودشون بشنویم !

 

“همیشه این احساس نیازه که انسان رو به سمت ایده‌های نو٬ خلاقیت، اختراع و تکنولوژی سوق میده. من در زمینه لینوکس و اوپن سورس، خودم رو هنوز یه تازه کار میدونم و نه یک آموزگار! قاعدتاً یک تازه کار برای اینکه بتونه خودش رو با دنیای جدیدی که روبرو میشه وفق بده؛ اولین نیازی که احساس میکنه، وجود آموزشهایی به زبان فارسی است. اگر بخوام تخصصی تر موضوع رو باز کنم؛ بر فرض مثال برای خیلی‌ها هنوز نصب فونت در لینوکس یک مسأله است! من این سخن (و یا آمار) رو بر اساس بازدیدهایی که از انجمنهای فارسی زبان لینوکسی انجام دادم به زبان میارم و همینطور هرگز قصد ندارم با این حرف منکر وجود سایتهای آموزشی بشم ولی تاکنون متاسفانه بنده سایت فارسی‌زبانی رو ندیدم که منحصراً به ارائه ترفند و مشکلات متداول لینوکس بپردازه. دقت کنید که عرض کردم منحصراً. نویسندگان سایت‌های فارسی‌زبان اکثراً یا مطالب نسبتاً تخصصی‌تری منتشر می‌کنند و یا گاهاً اخبار و موضوعات متفرقه دیگری را هم همراه مطالب آموزشیشون منتشر می‌کنند. مثلاً معرفی «ویژگیهای جدید اوبونتو ۱۳.۰۴» یا «فدورا ۱۸ منتشر شد» یا «nامین همایش لینوکس و نرم‌افزارهای آزاد برره» یا «مصاحبه با ریچارد استالمن» یا «عوامل اصلی موفقیت لینوکس و شکست ویندوز» و بسیاری تحلیلها و اخبار لینوکسی دیگر. سخن بنده این نیست که اینگونه اخبارها و تحلیلها و مصاحبه‌ها و … نباید باشند؛ ولی باید قبول کرد که مشکل اصلی کاربر تازه کار لینوکس عدم دسترسی به قطبی آموزشی و اطلاعاتی است که به شکل روتین منحصراً به آموزشهای کاربردی لینوکسی بپردازه. نمیخوام حرفام رو زیاد شاخ و برگ بدم و دوباره برمی‌گردم به اول حرفام؛ بله! دقیقاً این احساس نیاز بود که باعث شد تا وبلاگ «ترفندهای لینوکس» متولد بشه و تجارب شخصی بنده در زمینه سیستم عامل گنو/ لینوکس در اختیار همگان قرار بگیره.

امیدوارم با پیشنهادات و انتقادات سازندتون از وبلاگ «ترفندهای لینوکس» در راستای رسیدن به بهترین مطلوب٬ بتونیم گام موثری در جهت ارتقای فرهنگ متن‌باز و سیستم‌عامل گنو/لینوکس در میهن عزیزمان٬ برداریم.

دوستان میتونند برای آشنایی بیشتر با اهداف سایت، اطلاعیه «لیبوکسانه!» رو در وبلاگ «ترفندهای لینوکس» مطالعه کنند.

با سپاس و احترام

کوچکترین عضو جامعه اوپن‌سورس

فرشید نوتاش حقیقت”

 

نوشته معرفی وبلاگ ترفندهای لینوکس ! اولین بار در لینوکس سیزن , آموزش گنو / لینوکس پدیدار شد.برچسب ها : , , , ,