منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

معرفی کتاب: رفاقت به سبک تانک

سلام

با اوّلین پست معرفی کتاب در خدمتتون هستم. البته من نه هنرمندم، نه نویسنده ی خوبی هستم و شاعر و … به همین خاطر نباید انتظار پست های معرفی کتاب آنچنانی که به تفسیر و نقد کتاب می پردازه داشته باشین. من فقط دوست دارم کتاب هایی که می خونم و ازشون لذت می برم رو به کس دیگه ای هم معرفی کنم. و خب چه می شه کرد دور و برم کمتر کسی هست که به قول معروف به کتاب به چشم کالای تزئینی نگاه نکنه و وقتی یه کتاب بهش معرفی کردی به شکل عاقل اندر صفیح (یا شایدم بر عکس) بهم نگاه نکنه به همین خاطر همین جا می نویسم که حداقل طرز نگاه کردن شما رو نبینم :)))

اسم کتاب «رفاقت به سبک تانک» به قلم «داوود امیریان» هست. سخته که آدم بتونه از اسم کتاب حدس زد موضوع چی هست. نمی دونم شایدم فقط برای من سخت بوده. موضوع کتاب خاطرات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هست. امّا زود قضاوت نکنید!! این خاطرات با اون چیزهایی که توی رادیو، تلویزیون و … می شنوید و می خونید که همش سعی می کنن یه شخصیت ابر قهرمانانه از افراد نشون بدن نیست. خاطرات طنز، شیرین و گاهی قابل تعملی هست که برای آدمایی اتفاق می افته که همه فقط در یه زمان و مکان خاصی بودن و مثله ماها می خندن، شوخی می کنن، دعوا می کنن والبته گریه می کنن.

\"رفاقت
رفاقت به سبک تانک – داوود امیریان

از حاجی مهیاری که با شورت مامان دوزش فرمانده ناخن خشک اسکاتلندیش رو مجبور می کنه تا دستور بده به همه ی گردان لباس تازه بده تا خاطره ی پل قاطر مرده. از عزیز سیاه سوخته ی زخمی که یه رزمنده ی موجی سعی داشت یه اسم عراقی بکشتش تا حلالیت گرفتن اسماعیل. از رفتن به مرخصی با یک خشاب تانک تا کولی گرفتن سرهنگ سیبیل کلفت عراقی از یه رزمنده ی زخمی.

گذشته از مطالب خوبش کتاب با ماجراهای کوتاه و خوندنیش می تونه زمانهای مرده شما رو پر کنه. متأسفانه نمی تونم آدرس مناسبی برای خرید کتاب بهتون معرفی کنم. آدرس فروشگاه های اینترنتی رو هم شخصاً به دلیل عملکردهای نامناسبشون نمی زارم. برای همین زحمت گشتن و پیدا کردنش رو خودتون باید بکشید.برچسب ها : , , ,