منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

معرفی کیبورد استاندارد فارسی و قواعد صحیح تایپ فارسی

اگه دانشجو یا نویسنده وبلاگ باشین (یا هر فرد دیگه‌ای که نیاز به تایپ داره) باید با قواعد صحیح تایپ کردن فارسی آشنا شوید. من بشخصه وقتی مقاله‌ها، وبلاگ‌ها و حتی نامه‌های رسمی سازمانی رو می‌خونم که در اونها قواعد ابتدایی تایپ هم رعایت نشده، تا حدودی عصبانی می‌شم.

متن زیر را از یک صفحه اینترنتی گرفتم که منبع اصلی اون «مجله اینترنت» بوده. فکر کردم باز انتشارش تو وبلاگ خودم هم می‌تونه مفید باشه؛ و البته این متن برای ویندوز نوشته شده اما تو لینوکس هم به همون اندازه کاربرد داره:

به عنوان یک فارسی‌زبان، غیر ممکن است که روزانه با کلمات و متن‌های فارسی برخورد نکنیم! اگر به وبگردی علاقه داشته باشید و یا روزنامه‌خوان باشید، شاید روزانه صدها خط متن فارسی را مرور کنید.
یکی از دلایلی که خط فارسی، مورد علاقه بسیاری از جهانیان، به خصوص علاقه‌مندان به ادب و هنر است، زیبایی آن و پرقاعده بودن آن است.
اگر با خوشنویسی آشنایی اجمالی داشته باشید، حتماً حرف بنده را تصدیق می‌فرمایید. کوچکترین تغییری در فاصله‌ها، قوس‌ها و... زیبایی اصلی این زبان شیرین را تداعی نخواهد کرد.
شاید باور نکنید، اما تایپ فارسی نیز مانند خوشنویسی، دارای قواعد بسیاری است. همانطور که ... ادامه مطلب»برچسب ها : , , , , , ,