منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

ممکن است رایانه لوحی اوبونتو (UT One)، در راه باشد

همانطور که می‌دانید قرار است تعدادی گوشی مبتنی برUbuntu Touch عرضه شده و تعدادی نیز عرضه شده‌اند با این حال برای داشتن یک رایانه لوحی (Tablet) با سیستم عامل Ubuntu باید از دستگاه‌های Google Nexus استفاده می‌کردید، البته رایانه‌های لوحی کمی هم مبتنی بر Ubuntu عرضه شدند، که موفقیت چندانی نداشتند. با این حال خبرهایی منتشر شده است که ممکن است یک سری رایانه لوحی با سیستم عامل Ubuntu و با پردازنده‌های اینتل عرضه گردند. یکی از رایانه‌های لوحی (Tablet) که خبر انتشار آن در آینده‌ای نزدیک به گوش می‌خورد، UT One است.

GuSZrpi

شرکتی با نام طولانی Demski Group and Mastermind Hardware and Logistics قصد عرضه یک رایانه لوحی (Tablet) مبتنی بر Ubuntu دارد که UT One نام دارد این رایانه لوحی (Tablet) ممکن است از پردازنده‌های شرکت اینتل استفاده کند. این رایانه لوحی ممکن است که یک صفحه‌نمایش ۱۰٫ ۱ اینچی با صفحه نمایشی IPS و تراکم تصویر پایین‌تر از HD یعنی۱۲۸۰×۸۰۰ داشته باشد. پردازنده آن هم ممکن است Atom Z۳۷۳۵D Bay Trail با ۲ گیگابایت رم باشد. حافظه داخلی آن هم ۱۶ گیگابایت به همراه پشتیبانی از microSD و ۲ مگا پیکسل دوربین جلو و دو عدد بلند‌گوی استریو خواهند بود. قبل از این از معرفی گوشی‌هایی توسط شرکت Meizu خبر داده بودیم که این مطلب را از این پیوند بخوانید. انتشار این گوشی تا ماه دسامبر رسما تایید شد! بیش از این گمان می‌رفت نوامبر یعنی ماه جاری میلادی این گوشی معرفی شود.

firefox-os-tablet

با این حال به راحتی می‌توان منتظر روش نصب Ubuntu Touch درNexus ۹ بود و یا ازNexus ۷ که از ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی و پردازنده هسته‌ای Tegra ۴ و یک گیگابایت حافظه اصلی استفاده می‌کند، بهره برید. درNexus ۷ و ۱۰ به راحتی می‌توان از Ubuntu Touch استفاده کرد که برایNexus ۷ به صورت رسمی آموزشی در سایت Ubuntu قرار گرفته است. در دستگاه‌های Google Nexus علاوه بر Ubuntu Touch می‌توان از Firefox OS نیز استفاده کرد اما ظاهر و قابلیت‌های Ubuntu برای رایانه لوحی بسیار مناسب‌تر است. برای نصب Ubuntu در رایانه‌های لوحی دیگر باید به انجمن‌های کاربران Android یا Ubuntu یا منابع اینترنتی مراجعه کنید. معمولا Ubuntu در دستگاه‌های Google Nexus بهتر جواب می‌دهد.

منبع خبر: +

ارسال نظر سریعبرچسب ها : , , , ,