منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

مودل فارسی

پیش نوشته:

مودل (Moodle) برترین نرم‌افزار موجود برای آموزش از راه دور (آموزش آنلاین) است که در بیش از ۵۰٬۰۰۰ دانشگاه و مؤسسهٔ آموزشی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته.

چندی پیش (یعنی خیلی وقت پیش) به دنبال درج تقویم شمسی در مودل بودم که به کد ناقصی (بعضی از فایل‌ها جا افتاده بودند) از آقای حسین زلفی( ایشان کد رو share کرده بودند)، اما به تازگی با فعالیت‌های خوبی درانجمن فارسی مودل توسط برخی از دوستان به خصوص آقای شمیم رضایی مواجه شدم. ایشان تقویمی ارایه کرده‌اند که معماری تقویم به نحوی است که نه تنها تقویم شمسی، بلکه تقویم‌های دیگر هم به راحتی قابل اضافه شدن هست. اینجا می‌توانید مشاهده کنید

اگر به توسعه فعالیت‌های متن باز به ویژه در زبان فارسی و البته مودل علاقه‌مند هستید برای اضافه شدن این قابلیت در بستهٔ استاندارد مودل، خواهش می‌کنم به نشانی بالا بروید و به این قابلیت رأی (vote) بدهید. برای اینکه بتونید این کار رو بکنید، باید در سیستم tracker مودل عضو شده باشید.

همانطور که می‌دانید در حال حاضر اشخاص و شرکت‌هایی هستند که این کد یا کدهای مشابه را بر روی CD کپی کرده و در ازای دریافت ۲۵۰ هزار تومان ، CD مذبور را به رایگان! با پیک موتوری برای دیگران می‌فرستند، و یا برای نصب مودل با تقویم فارسی مطالبه ۲ میلیون تومان را می‌کنند. این افراد وجود این قابلیت و همچنین قراردادن ترجمه زبان شیرین فارسی در خود مودل را تهدیدی برای آن آب باریکهٔ حلال‌تر از شیر مادر!!! خود می‌بینند که ترجیح می‌دهند این ویژ‌گی‌ها به صورت پیش‌فرض در مودل وجود نداشته باشد.

درخواست اضافه شدن ویژگی‌های جدید معمولاً بر اساس تعداد افرادی که نسبت به آن ویژگی‌ها ابراز علاقه می‌کنند مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این آدرس زیر می‌تواننید قابلیت‌های محبوب را به ترتیب ببینید

در ستون سمت چپ تعداد رأی های هر کدام را می‌توانید ببینید. حالا خودتان این عددها را با ۱۴ رأیی که تاریخ شمسی تا الان آورده مقایسه کنید.

پ‌ن:خواهش می‌کنم این مطلب رو به گوش سایرین هم برسونید، با توئیت، فرفر و یا هر چیزی که صلاح می‌دانید.

بروز رسانی:تو این ۲ روزی که این پست رو دادم، رتبه تقویم شمسی از ۱۴ به ۲۳ رسید. ممنونم از همه که کمک کردند.برچسب ها : , , , , ,