منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

موزیلا یک میلیون دلار برای حمایت از پروژه‌های نرم‌افزاری متن‌باز اختصاص می‌دهد

موزیلا -کمپانی ارایه دهنده ی مروگر فایرفاکس– اعلام کرد که یک میلیون دلار برای حمایت از نرم‌افزار‌های آزاد و متن‌باز در سراسر جهان اختصاص داده‌است.

Mozilla-Jennifer-Morrow-Flickr

میشل بیکر رییس‌اجرایی موزیلا در یک پست وبلاگی نوشت:
«موزیلا جزیی از جنبش متن‌باز و نرم‌افزار آزاد است. ما از درون همین جنبش به وجود آمده‌ایم. ما به خاطر تکنولوژی و پویایی که از این جنبش سرچشمه می‌گیرد پیشرفت کرده‌ایم. و ما می‌دانیم که متن‌باز و نرم‌افزار آزاد به عنوان یک بخش کلیدی از اینترنت و زندگی آنلاینی که ما به دنبال ساختن آن هستیم باقی خواهد ماند. ما از مدت‌ها پیش برنامه‌های حمایتی داشته‌ایم. حالا وقت آن است که شیوه‌ی سطح جدید حمایت خود از این جامعه را رسمی و اصولی کنیم.»

موزیلا در پی آن است که در ابتدا در حدود ۱۰ کمک هزینه در نظر بگیرد و همچنین مبلغ یک میلیون دلار می‌تواند با گذشت زمان افزایش پیدا‌کند. موزیلا می‌خواهد قسمتی از پول را به پروژه‌هایی که خودش از آن ها بهره‌ می برد  اختصاص دهد (که تعدادی زیادی از برنامه‌ها مانند: Ansible, Docker, Selenium, and SQLite را شامل می‌شود).

خانم بیکر نوشت:
« این برنامه ی حمایتی شامل دو طیف از پروژه ها است : الف) برای حمایت از پروژه‌های متن‌باز و آزادی که موزیلا به آن‌ها وابسته است. ب) برای حمایت از سایر پروژه‌هایی است،‌ که کمک مالی موزیلا می‌تواند باعث موفقیت هرچه بیشتر کل جامعه متن‌باز و نرم‌افزار آزاد شود.

این خبر به دلیل اعتبار موزیلا در متن‌باز بسیار اهمیت دارد. فایرفاکس نه تنها رایگان، بلکه متن‌باز نیز می‌باشد.

جزئیات بیشتر از برنامه‌ی حمایتی موزیلا را در اینجا پیدا کنید.

منبع:‌venturebeat.comبرچسب ها : , , , ,