منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

نرم‌افزار نصب جدید در اوبونتو و اوبونتو تاچ

نصب توزیع اوبونتو همواره کار آسانی بوده است، این توزیع از یک نرم‌افزار گرافیکی ساده استفاده می‌کند که وظیفهٔ نصب سیستم‌عامل در سیستم شما را بر عهده دارد. اخیراً نرم‌افزار Ubiquity که مسئول نصب اوبونتو است با تغییرات جدیدی مواجه شده و نرم‌افزار نصب با ظاهری زیبا و ساده‌تر و مناسب برای استفاده در نمایشگر‌های لمسی عرضه می‌شود.

تغییرات جدید ظاهری مدرن و امروزی به نصاب سیستم‌عامل می‌دهد که ظاهری همانند نصاب جدید اندروید در نسخه لالی‌پاپ خواهد داشت. توزیع اوبونتو در آینده دارای تغییرات متنوعی خواهد بود از این تغییرات می‌توان به توانایی همگرایی، یونیتی نسخهٔ جدید  و ظاهر مدرن و تخت اشاره کرد که به نظر می‌رسد این تغییرات قرار است از ابتدایی‌ترین بخش‌های توزیع آغاز شوند و همگرایی را بهبود بخشند.

desktop-2به عنوان نمونه در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که نصب سیستم‌عامل قادر است شبکه‌های وای‌فای را هم نمایش دهد، البته این موضوع مدتها است وجود دارد که در این نصاب جدید قرار است به صورت زیبا و کاربرپسند تری انجام شود.

desktop-2همچنین به نظر می‌رسد در توزیع اوبونتو قرار است، اهمیت بیشتری به تنظیمات کاربری سفارشی در بعد از نصب به صورت ویزارد داده شود، درست همانند ظاهر سیستم‌عاملی چون اندروید و ویندوز 10 یا حتی میزکار گنوم.  شما چه فکر می‌کنید؟ آیا نرم‌افزار نصب جدید OOBE و تغییراتی که در آینده در اوبونتو رخ خواهند داد را می‌پسندید؟

منبع: omgubuntu

ارسال نظر سریعبرچسب ها : , , , , ,