منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

نسخه 9 برنامه ریموت دسکتاپ TeamViewer منتشر شد

TeamViewer نرم افزار محبوبی است که به منظور پشتیبانی از راه دور و کنفرانس‌های آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد که اکنون نسخه ۹ این نرم افزار کاربردی ارائه شده است. در این نسخه قابلیت‌هایی همچون Wake-onLAN (روشن کردن سیستم از طریق شبکه)، نوتیفیکیشن برای Computerها و Contactها  و… به برنامه اضافه شده‌اند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

teamviewer9-session

این اپلیکیشن که به منظور کنترل از راه دور، اشتراک دسکتاپ، انتقال فایل، دیدار‌های آنلاین و … استفاده می‌شود، برای سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک، گنو/لینوکس، اندروید و آیفون در دسترس است. این نرم‌افزار تنها برای استفاده‌های شخصی رایگان است و بر روی گنو/لینوکس از Wine برای اجرا شدن کمک می‌گیرد که در داخل TeamViewer درون‌سازی شده است (متاسفانه این برنامه، بومی لینوکس نبوده و آزاد هم نیست).

ویژگی های جدید در TeamViewer 9:

 • Wake-on-LAN
 • تایید حساب دو مرحله‌ای
 • پشتیبانی از ویندوز ۸.۱ و مک او اس Mavericks
 • ذخیره مدل‌های شخصی سازی شده به وسیله خودتان
 • کپی و پیست کردن فایل‌ها، عکس‌ها و متن از یک کامپیوتر به کامپوتر دیگر به وسیله کلیپ بورد
 • انتقال ساده‌تر فایل‌ها بدون آماده سازی یک ارتباط
 •  باز کردن کانکشن‌های بیشتر در تب های جداگانه
 • اطلاع رسانی‌های قوی‌تر و بهتر برای Computers & Contacts که درباره موردهای جدید درخواست ارتباط و… کاربر را مطلع می‌کنند

teamviewer9-linux

همچنین طراحی‌ ظاهری جدیدی برای رابط کاربری هر دو قسمت TeamViewer و Computers & Contacts انجام شده است. بر اساس نکات انتشار این نسخه، دکمه‌های مهم در این برنامه به نحوی طراحی شده‌اند که وقتی که در یک دستگاه لمسی از TeamViewer استفاده می‌شود به صورت خودکار به شکل قابل لمس (touch friendly) درآیند.

البته همه ویژگی‌های جدید را نمی‌توانید در گنو/لینوکس داشته باشید. برای مثال، در تستی که انجام شد (هر دو سیستم اوبونتو) این برنامه قادر به انتقال فایل‌ها بین دو کامپیوتر به وسیله کپی/پیست نبود. همچنین، باز کردن کانکشن‌های مختلف در تب های جداگانه نیز به نظر مختص به ویندوز است.

در آخرین نسخه از TeamViewer پشتیبانی سریع (QuickSupport) برای کاربران گنو/لینوکس اضافه شده است. به وسیله این ویژگی، شما می‌توانید بصورت فوری و بدون نیاز به نصب کردن TeamViewer بر روی سیستم و بدون نیاز به دسترسی ادمین اقدام به دریافت پشتیبانی کنید.

teamviewer9-quicksupport-linux

توجه داشته باشید که نسخه‌های قبلی این نرم افزار (۶، ۷، ۸، و غیره) توانایی ارتباط ریموت با نسخه ۹ یعنی نسخه آخر را ندارند. اما کاربران TeamViewer 9 می‌توانند ارتباط ریموت را با نسخه های قبل برقرار کنند.

 دانلود TeamViewer 9

QuickSupport بصورت یک برنامه جداگانه از همان صفحه قابل دریافت است.

کاربران آرچ لینوکس می‌توانند از طریق مخزن AUR اقدام به نصب این برنامه کنند.

منابع : + +

1 دیدگاه برای این نوشته:

 1. مجتبی:

  ۱۵ آذر ۱۳۹۲
  من که واسه اشتراک دسکتاپ از vnc استفاده می‌کنم و راضی هستم

ارسال نظر سریعبرچسب ها : ,