منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

نصاب گرافیکی توزیع Manjaro

Manjaro توزیع جدیدی مبتنی بر آرچ لینوکس است. آرچ لینوکس با نصاب متنی خود شناخته می شود ولی ما می خواهیم به توزیعی بپردازیم که مبتنی بر آرچ است و نصاب گرافیکی هم دارد.
درحالی که تعداد زیادی نصاب گرافیکی برای استفاده ی توزیع های جدید موجود است ولی باز هم تعداد زیادی از آن ها تصمیم به نوشتن یک نصاب از پایه می گیرند. البته این تلاش اگر به نوشتن نصابی بهتر از نصاب های موجود منجر شود اشکالی ندارد ولی بسیاری از آن ها به نصاب های موجود حتی نزدیک هم نمی شوند.

خب برویم به سراغ نصاب گرافیکیِ Manjaro. این نصاب یک رابط گرافیکی زیبا دارد ولی ویژگی های دیگرِ زیادی ندارد. تنها خصوصیتی که برای تازه کاران مفید خواهد بود، قابلیت پارتیشن بندی خودکار این نصاب است که البته با این وجود باز هم mount point ها باید دستی مشخصی شوند.
در ادامه چند تصویر از این نصاب می بینیم.

این مرحله ی انتخاب زبان صفحه کلید است.

\"Installer

این هم مرحله ی پارتیشن بندی است. به صورت پیش فرض پارتیشن بندی خودکار انتخاب شده است.
\"Installer1

این ها پارتیشن هایی هستند که توسط نصاب ایجاد می شوند و mount point برای پارتیشن روت باید به صورت دستی مشخص شود.
\"Installer3

و اگر قصد دارید که پارتیشن های مورد نظرتان را خودتان ایجاد کنید، این مرحله به شما می گوید که چه کاری نیاز است انجام دهید. GParted ابزاری است که نصاب برای پارتیشن بندی از آن استفاده می کند.
\"Installer2

نصاب گرافیکیِ این توزیع هنوز راه زیادی برای کامل شدن دارد ولی خبر خوب این است که این نصاب هنوز در ابتدای مراحل توسعه قرار دارد که می توان به آینده ی آن امیدوار بود.

 

 

 

 

 

منبع: LinuxBSDosبرچسب ها : , , , , , , , , ,