منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

نصب میزکار Cinnamon بر روی Kali Linux

Kali Linux نسل بعدیِ توزیع بک ترک و درواقع تولدی دوباره برای این توزیع است ولی برخلاف بک ترک که با میزکارهای گنوم ۲ و KDE برای دانلود آماده است، Kali فقط با میزکار گنوم ۳ برای دانلود در دسترس است. این آموزشِ کوتاه نشان می دهد که چگونه بر روی Kali Linux میزکار سینامون را نصب کنید.

هرچند سیستم ساختارِ Kali Linux ساخت یک ایمیج نصبیِ .iso به همراه میزکار مورد نظر شما را تقریباً آسان کرده است، ولی با این حال بسته هایی هم برای سایر میزکارها در مخزن این توزیع در دسترس هستند. فقط نیاز است که آن ها را از طریق خط فرمان یا مدیریت بسته ی گرافیکی نصب کنید تا بتوانید از آن ها استفاده کنید.

یکی از این میزکارهایِ موجود، میزکار سینامون است. سینامون میزکار جدیدی است که بر مبنای تکنولوژیِ گنوم ۳ ساخته شده پس نصب آن از آن جایی که اکثر اجزای مورد نیازِ آن به طور پیش فرض بر روی سیستم نصب هستند فضای زیادی از هارددیسک شما را نخواهد گرفت.

برای نصب سینامون از طریق خط فرمان کافیست خط فرمان را باز کنید و بنویسید:

apt-get install cinnamon

برای نصب از طریق مدیریت بسته ی گرافیکی هم می توانید اسم آن را برای نصب جست و جو کنید. بعد از نصب، سیستم را دوباره راه اندازی کنید و در هنگام ورود به سیستم، Cinnamon 2D را از منوی نشست انتخاب کنید. بعد از آن رمزعبورتان را وارد کنید تا وارد سیستم شوید.
\"KaliCinnamon

این تصویر میزکار سینامون را به همراه منوی آن بر روی Kali Linux نشان می دهد. تنها مشکلِ این میزکار بر روی Kali Linux این است که دسته ی برنامه های Kali در منوی آن جا افتاده است ولی باز هم از طریق قسمت جست و جوی منو می توانید به این برنامه ها دسترسی داشته باشید.
\"KaliCinnamon1

تصویر زیر تنظیمات و ابزارهای عیب یابیِ میزکار سینامون را نشان می دهد.
\"KaliCinnamon2

Kali Linux هم از اینجا برای دریافت در دسترس است.

 

 

 

 

 

منبع: LinuxBSDosبرچسب ها : , , , , , , , , ,