منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

نصب پلاگین فلش کروم در مرورگرهای دیگر

همان‌طور که می‌دانید پشتیبانی ادوبی از فلش در گنو/لینوکس به اتمام رسیده است و تنها گزینه‌ی پیش روی کاربران گنو/لینوکس برای استفاده از فلش استفاده از نسخه‌ی قدیمی فلش و یا استفاده از مرورگر کروم است، با این حال چندی پیش در مقاله‌ای به استفاده افزونه‌ی فلش در دیگر مرورگرهای گنو/لینوکس پرداختیم که از Wine برای این کار بهره می‌برد. ولی اگر علاقه‌ای به استفاده از واین ندارید روش دیگری نیز وجود دارد که فعلا در مرحله‌ی آلفا قرار دارد و برای استفاده از فلش در مرورگر فایرفاکس و مرورگرهای سازگار با NPAPI، به وجود آمده است که با استفاده از Pepper Flash در کروم اجازه‌ی استفاده از جدیدترین نسخه‌ی فلش را به شما می‌دهد.

2014:05:31:19:53:56

 

همان‌طور که اشاره شد این‌یک نسخه آزمایش بوده و ممکن است برخی ایرادات در آن وجود داشته باشند که در نسخه‌های بعدی رفع گردند. بااین‌وجود در بررسی شخصی (بر روی آرچ و مرورگر کرومیوم) داشتم، تماشای ویدئو در یوتیوب و سایت‌های آپارات، MetaCafe بدون هیچ مشکلی انجام شد. که استفاده از قابلیت تمام صفحه نیز به‌راحتی میسر بود.

نصب :

وب‌سایت webupd8، برای راحتی کار شما در نصب این ابزار، PPA ای را معرفی کرده است که برای افزودن و نصب ابزار فوق می‌توانید از آن استفاده کنید.
برای نصب دستورات زیر را وارد کنید. (تنها بر روی فایرفاکس کار می کند)

sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
 sudo apt-get update 
sudo apt-get install freshplayerplugin

کد این ابزار در Git-Hub قرار گرفته است که براحتی می توانید از این صفحه دانلود نمایید. روش نصب نیز در آن صفحه آموزش داده شده است.

کاربران آرچ نیز که از مرورگر کرومیوم استفاده می‌کنند می‌توانند از بسته ی  chromium-pepper-flash که در AUR وجود دارد استفاده کنند. که از روش دیگری برای این کار بهره برده و کارایی قابل قبولی را ارائه می‌دهد.

yaourt -S chromium-pepper-flash

منبع: +

1 دیدگاه برای این نوشته:

  1. مجتبی:
    ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ چرا گوگل پپر فلش رو تو بسته‌ی گوگل کروم قرار میده ولی تو بسته‌ی کرومیوم قرار نمیده.
    البته مشکل خاصی نیست ولی مثلا من که آرچ دارم واسه نصب پپر فلش باید از مخازن aur نصبش کنم و اونم روشش اینه که گوگل کروم رو می‌گیره بعد پپر فلش رو از توش می‌کشه بیرون و بسته‌بندیش می‌کنه و این وسط حدود ۵۰ مگ ترافیک بی‌زبون واسه پپر فلش هدر میره در حالیکه حجم خد پپر فلش خیلی کمه

ارسال نظر سریعبرچسب ها : , , , ,