منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

نصب XBMC در ابونتو و معرفی نام جدید

XBMC از معروف‌ترین مدیاسنترهای متن‌باز به شمار می‌رود که به‌وسیله‌ی C++ و پاره‌ای کدهای پایتون نوشته‌شده است. از این نرم‌افزار می‌توانید بر روی اکثر پردازنده‌ها با معماری‌های گوناگون بهره جویید. این نرم‌افزار چند سکویی نیز هست و برای اکثر پلتفرم‌های امروزی ارائه‌شده است که با اغلب دستگاه‌های ورودی و خروجی سازگاری دارد. لازم به ذکر است که مجوز این نرم‌افزار GPLv2 بوده و نرم‌افزار آزاد و متن بازی به شمار می‌آید.

Kodi-entertainment-center

بااین‌حال اخیراً طی خبری از سوی بنیاد XBMC اعلام‌شده است که نام این نرم‌افزار به Kodi Entertainment Center تغییر نام پیدا خواهد کرد که از نسخه‌ی ۱۴ به بعد این اتفاق رخ خواهد داد. این اتفاق به این دلیل رخ‌داده است که اسم نرم‌افزار یعنی XBMC دارای مشکل بوده و توسعه‌دهندگان نیز هیچ‌گونه کنترل قانونی روی این اسم‌گذاری نداشته‌اند بنابراین مجبور شده‌اند تا اسم برنامه را تغییر دهند و فراخور آن در کد برنامه تغییرات زیادی را نیز اعمال نمایند.

نصب:

1c56122b

بااین‌حال اگر شما نرم‌افزار XBMC فعلی را در اختیار ندارید می‌توانید آن را با دستورات زیر نصب نمایید:

$ sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/ppa

$ sudo apt-get update

$ sudo apt-get install xbmc

نسخه‌ی بتا:

$ sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/unstable

$ sudo apt-get update

$ sudo apt-get install xbmc

 سازگار با توزیع‌های زیر:

Ubuntu 14.04 Trusty Tahr, Ubuntu 12.04 Precise Pangolin and derivative systems: Linux Mint 17 Qiana, Linux Mint 13 Maya, Pinguy OS 14.04, Pinguy OS 12.04, Elementary OS 0.3 Freya, Elementary OS 0.2 Luna, Pinguy OS 14.04, Pinguy OS 12.04, LXLE 14.04, Peppermint Five, Deepin 2014

موفق باشید ;-)

1 دیدگاه برای این نوشته:

  1. امین:
    ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ با تشکر اما بهتر نبود چندتا عکس از محیطش میذاشتید؟
    بار اول بود باهاش برخورد میکردم :D

ارسال نظر سریعبرچسب ها : , , ,