منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

نگاهی به openSUSE 12.3

openSUSE 12.3 Milestone 2 چند روز پیش و تقریباً یک ماه بعد از Milestone 1 منتشر شد. از آن جایی که انتظار نمی رود نسخه ی نهاییِ اُپن سوزه ۱۲٫۳ تا حدود مارچ ۲۰۱۳ منتشر شود، پس انتشارهای Milestone فرصت خوبی را برای دیدن ویژگی های جدیدِ این توزیع به ما می دهند.
دو تصویر اول ابزارهای برنامه ی مدیریت توزیعِ YAST را نشان می دهند. این تصویر ابزارهای قسمت بالاییِ پنجره ی YAST را نشان می دهد.
\"YAST1

این ها هم ابزارهای قسمت پایینِ پنجره ی YAST هستند.
\"YAST

همانند بعضی از توزیع ها، تیم اپن سوزه هم یک ایمیج نصبی برای این توزیع قرار داده است که به وسیله ی آن می توانید میزکارهای مختلف را با هم در یک DVD برای نصب داشته باشید. تصاویری که در ادامه می آیند از میزکار گنومِ اپن سوزه گرفته شده اند.
درکنار Deepin و Pear Linux، اکثر توزیع های بزرگِ لینوکسی همچنان به همراه نسخه ای خالص از گنوم ۳ عرضه می شوند و همین “خالص” بودن بیشتر از همه کاربران را آزار می دهد و خود دلیلی است بر محبوبیت میزکارهایی چون Cinnamon و MATE.
این تصویر میزکار گنوم ۳ را به همراه ویجت تقویم نشان می دهد. میزکار از گنوم ۳٫۶٫۳ قدرت می گیرد.
\"openSUSEg

تصویری دیگر از میزکار پیش فرض.
\"openSUSEg1

نمای فعالیت ها (Activities).
\"openSUSEg2

لیستِ تعدادی از برنامه های نصب شده.
\"openSUSEg3

در ایمیج نصبیِ زنده ی میزکار گنوم هیچ مجموعه ی آفیسی نصب نیست.
\"openSUSEg4

جست و جو برای فایروال نتیجه ای ندارد که البته دلیلش این است که ابزار تنظیمات فایروال تحت YAST قرار دارند و یک برنامه ی جدا نیستند، پس خیالتان راحت که اپن سوزه فایروالِ نصب شده دارد.
\"openSUSEg6

نمایی از برنامه های تحت اینترنت که از پیش نصب شده اند.
\"openSUSEg5

۶ تصویر بعدی از نصب تستیِ نسخه ی KDE گرفته شده اند. اولین تصویر میزکار پیش فرض را نشان می دهد که از دومین بتای KDE 4.10 قدرت می گیرد.
\"openSUSEKDE

این تصویر میزکار را به همراه منوی Kickoff نشان می دهد که منوی پیش فرض در اکثر توزیع هایی است که میزکار KDE دارند.
\"openSUSEKDE1

KDE یک سری افکت های جالب دارد که شاید زیاد هم مورد استفاده قرار نگیرند ولی میزکار را جذاب می کنند. این تصویر افکت مکعبی شدن میزکار را نشان می دهد.
\"openSUSEKDE2

این یکی هم افکت استوانه ای است.
\"openSUSEKDE3

و این هم افکت کرویِ میزکار است.
\"openSUSEKDE4

آخرین تصویر هم از ظاهر YAST در محیط KDE است.
\"openSUSEKDE5

 

اگر علاقه مند شدید که openSUSE 12.3 Milestone 2 را امتحان کنید، می توانید ایمیج نصبیِ متناسب با پلتفرم خود را از اینجا دریافت کنید.

 

 

 

 

 

 

منبع: LinuxBSDosبرچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , ,