منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

نگاهی کوتاه بر سینامون 2.6 و روش نصب در اوبونتو

اکثر شما با توزیع محبوب لینوکس مینت آشنایی دارید؛ این توزیع محبوب که به دلیل پربازدید بودن صفحه‌اش در صدر توزیع‌های دیستروواچ قرار دارد از میز کارهای سینامون و میت (یا ماتی) پشتیبانی خوبی دارد. میز کار اصلی و پیشنهادی سینامون است که فعلاً در نسخه‌ی ۲٫۶ در دسترس است اگر کاربر اوبونتو هستید  و فقط از میز کار توزیع مینت خوشتان می‌آید می‌توانید جدیدترین نسخه‌ی آن را با این روش در اوبونتو نصب کنید:

در نسخه‌ی جدید از GTK نسخه‌ی جدید پشتیبانی بهتری می‌شود ظاهر قسمت‌های مختلف بهتر و زیبا شده‌اند و ناهماهنگی کمتری وجود خواهد داشت. از SytemD نیز پشتیبانی خیلی بهتری انجام‌شده.

cinnamon-2.6-panel-settings

نکته‌ی مهم دیگر پشتیبانی پانل و دیگر ازای میز کار از چند-مانیتوری است که پانل هم‌اکنون در مانیتور دوم و سوم هم قابل‌نمایش است. همچنین به‌راحتی در منوی نمایش داده‌شده توسط راست کلیک ماوس قادر به‌اضافه کردن پانل هم هستید. همچنین می‌توانید پانل را راحت‌تر جابه‌جا کنید؛ یعنی خیلی نرم خیلی راحت!

 

cinnamon-2.6-panel-modify

از GTK3 client-side-decorated هم پشتیبانی بهتری می‌شود یعنی مشکلات قبلی وجود نخواهد داشت راحت‌تر می‌توان به گوشه‌ها چسباندشان و یا اینکه سایه‌ها و … در دکورشان قشنگ‌تر از قبل خواهد بود.

اگر چیزی قبلاً در Cinnamon هماهنگ نبود مثل نحوه‌ی نمایش نوار اعلانات یا مثلاً نمایش‌دهنده‌ی وضعیت نور صفحه یا بلندای صدا در هنگتم فشار دادن کلیدهای Function لپ‌تاپ؛ حالا آنان با Cinnamon کاملاً هماهنگ بوده و تحت آن اجرا می‌شوند.

url

نصب:

برای نصب آن در  Ubuntu 15.04 Vivid Vervet, Ubuntu 14.04 Trusty  و یا مشتقاتشان از دستورات زیر استفاده کنید:

sudo add-apt-repository ppa:gwendal-lebihan-dev/cinnamon-nightly
$ sudo apt-get update
$ sudo apt-get install cinnamon

 

1 دیدگاه برای این نوشته:

  1. alen:
    01 خرد 1394 لطفا بگید 2.6 نایتلیه تازه کارا میرند نصب می کنند به دلیل باگ داشتن به مشکل می خورند

ارسال نظر سریعبرچسب ها : , , , , , , ,