منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

وردپرس ۳.۳ با اولین نسخه‌ی کاندیدا از راه می‌رسد

رهبر توسعه‌دهندگان وردپرس، Ryan Boren، آماده بودن اولین انتشار کاندیدا (RC1) از نسخه‌ی ۳.۳ وردپرس را اعلام کرده است. Boren در اینباره می‌گوید «مرحله‌ی انتشار کاندیدا به این معنی است که ما فکر میکنیم برای انتشار این نسخه آماده هستیم، اما میخواهیم آخرین بررسی‌ها را برای انتشار رسمی انجام بدهیم».

\"\"

وردپرس ۳.۳، بروزرسانی گسترده‌ی بعدی برای این سیستم مدیریت محتوا (CMS) کدباز به شمار می‌آید. این نسخه یک نوارابزار بروزرسانی شده و یک آپلود کننده‌ی مبتنی بر HTML5 که از Plupload استفاده میکند دارد. Plupload یک آپلودکننده‌ی کدباز است که از کشیدن-و-رهاکردن (drag-and-drop) پشتیبانی می‌کند. برای مرورگرهایی که از HTML5 پشتیبانی نمی‌کنند، از یک حالت یدکی استفاده می‌کند که از HTML4 وFlash بهره می‌برد. همچنین بروزرسانی‌هایی در Metadata، تنظیمات و APIهای ویرایشگر انجام شده است، یک آموزش برای تازه‌کاران نیز اضافه شده است. همچنین گفته شده است که کارایی کلی سیستم نیز بالاتر رفته است.

اطلاعات بیشتر در خصوص وردپرس ۳.۳ در صفحه 3.3 Codex قابل مشاهده است؛ هرچند گزارش تغییرات هنوز نوشته نشده است. تست کنندگان و توسعه‌دهندگانِ افزونه‌ها، می‌توانند وردپرس را از طریق سایت پروژه دانلود کنند. وردپرس ۳.۳ به PHP 5.2.4 و MySQL 5.0 یا بالاتر احتیاج دارد. انتظار می‌رفت که وردپرس ۳.۳ تا قبل از ماه نوامبر منتشر شود، اما از برنامه‌اش عقب ماند؛ تاریخ انتشار رسمی‌ای هنوز اعلام نشده است.

نسخه پایدار فعلی وردپرس، ۳.۲.۱ است. کدمنبع وردپرس تحت گواهینامه GPLv2 منتشر می‌شود.

(منبع)برچسب ها : , , , ,