منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

وضعیت سایت کرنل

مدیران سایت kernel.org هنوز در حال کار بر روی سایتِ توسعه‌دهندگان لینوکس هستند که بدلیل یک رخنه امنیتی در انتهای آگوست متوقف شد. در بروزرسانی وضعیت سایت، پیتر انوین گزارش داده است که آنها در حال حاضر در حال کار بر روی برپاسازی زیرساخت‌های kernel.org از ابتدا هستند.

اولین مخزن Git تا آخر این هفته باید دوباره آنلاین شود و انوین امیدوار است که در نزدیکی اکتبر، دسترسی کامل به توسعه‌دهندگان داده شود. بازآوری سرویس البته زمان خواهد برد. انوین درباره برگرداندن پرونده‌های فشرده‌ی tgz بصورت آنلاین صحبتی نکرده است؛ این پرونده‌های فشرده بطور رسمی حاوی کدمنبع نسخه‌های هسته‌ی لینوکس بودند.

با سرویس‌های جدید، تعدادی تغییر نیز اضافه خواهند شد. تغییر عمده، امکان دسترسی shell به توسعه‌دهندگان در مخازن، درخت هسته، و منابع سرور خواهد بود. سایت kernel.org جدید از gitolite استفاده خواهد کرد؛ gitolite بمنظور فراهم کردن کنترل دسترسی صحیح بر روی سرورهایی که از تعداد زیادی مخزن گیت که توسط توسعه‌دهندگان مختلف استفاده می‌شوند، توسعه داده شده است. استفاده از gitolite با تعدادی محدودیت نظیر محدودیت در اسکریپت‌نویسی سمت سرور همراه خواهد بود، بنابراین توسعه‌دهندگان باید درباره اسکریپت‌هایی که به آنها تکیه کرده بودند دوباره فکر کنند.

(منبع)برچسب ها : ,