منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

وقتی همه با هم میشوند

در جهانی کنونی باهم شدن و شدن ها یک مفهوم انکار ناپذیر است .

در کشورهای توسعه‌یافته، بسیاری از پروژه‌های انسان‌دوستانه و عام‌المنفعه، منابع مالی خود را از طریق فراخوان‌های اینترنتی و کمک صدها یا هزاران نفر در سراسر جهان تامین می‌کنند. یکی از این فراخوان‌ها، فراخوانی است که سال پیش، «صید بلخی» آن را منتشر کرد.

صید، یک کارآفرین ۲۲ ساله است که در کراچی پاکستان به دنیا آمده است و به قول خودش، اولین تجارتش را در سن هفت سالگی و با فروش کارت‌های تبریک عید به مسلمانان پاکستانی شروع کرده است. در سن ۱۲ سالگی، به همراه خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرده است و در سال ۲۰۰۹، سایت wpbeginner.com را راه‌اندازی کرد که یکی از بزرگ‌ترین منابع رایگان برای یادگیری و آموزش سیستم مدیریت محتوای وردپرس است.

Syed Balkhi وقتی همه با هم میشوند

یک سال پیش، صید به مناسبت چهارمین سال تاسیس سایتش، فراخوانی برای جمع کردن مبلغ ۲۵۰۰۰ دلار برای ساخت یک مدرسه در کشور گواتمالا را در سایتش اعلام کرد. او در این فراخوان نوشت:

در حال حاضر، بیش از ۶۱ میلیون کودک، به آموزش دسترسی ندارند؛ اما با کمک همدیگر، می‌توانیم فکری برای این مشکل بکنیم. آموزش، انگیزه و دلیلی است که برای من بسیار مهم است و بنابراین از پیوستن به جنبش «قلم‌های انتظار» که زندگی را در سراسر جهان از طریق ساختن مدرسه برای کودکان نیازمند بهبود می‌بخشد، بسیار هیجان‌زده‌ام.

من همیشه، اعتقاد داشته‌ام که آموزش اولیه، یکی از حقوق بشر است. از آنجایی که من در یک کشور در حال توسعه، بزرگ شده‌ام، به درستی، ارزش آموزش را درک می‌کنم؛ چون بعضی از دوستانم، بر خلاف من، از این امتیاز محروم بودند.

امروز، به مناسبت چهارمین سال تاسیس wpbeginner، بزرگ‌ترین گلریزان ورپرسی تا این لحظه را با بیش از ۲۰۰ جایزه با ارزش ترکیبی بیش از ۲۵۰۰۰ هزار دلار اجرا می‌کنم. من واقعاً به هیچ‌وجه کمک مالی زیادی در مقابل خدمات سایتم نمی‌خواهم؛ اما اگر من یا سایتم، تا به حال، به شما کمکی کرده است و حالا می‌خواهید جبران کنید، لطفاً به این کمپین، کمک مالی کنید.

تنها ۲۵ دلار، دسترسی به آموزش را برای یک کودک، به مدت یک سال فراهم می‌کند. من خودم تمام مبلغ باقیمانده تا رسیدن به مبلغ ۲۵۰۰۰ هزار دلار را می‌پردازم. این مبلغ، برای ساخت یک مدرسه کافی است. با همدیگر و با حمایت شما، فرصت این را داریم که زندگی کسی را بهتر کنیم.

باز هم به خاطر حمایت‌تان ممنونم و به یاد داشته باشید که با وجود اینکه هر کسی می‌تواند تغییری ایجاد کند، اما تنها با همدیگر بودن است که می‌توانیم دنیا را تغییر دهیم.

هفته پیش او ای‌میلی از این جنبش همراه با چند عکس دریافت می‌کند که خبر تمام شدن کار ساخت مدرسه و افتتاح آن را می‌دهد. نام این مدرسه، «پیش‌دبستانی و دبستان ویهولوم» است:

Vijolom school1 وقتی همه با هم میشوند

Vijolom school2 وقتی همه با هم میشوند

Vijolom school3 وقتی همه با هم میشوند

Vijolom school4 وقتی همه با هم میشوند

Vijolom school5 وقتی همه با هم میشوند

این کار قشنگ، نمود همان ضرب‌المثل «قطره قطره جمع گردد؛ وانگهی دریا شود» است که همه ما بارها و بارها آن را شنیده‌ایم؛ لمس کرده‌ایم و قدرت آن را دیده‌‌ایم؛ اما این بار، این ضرب‌المثل، در دنیای مجازی، باعث ساخت یک مدرسه برای کودکان نیازمند شده است. امیدوارم روزی در کشور خودمان هم از این حرکت‌های جمعی در دنیای مجازی ببینیم.

منبع: +

نوشته وقتی همه با هم میشوند اولین بار در مرجع اپن سورس ، گنو/لینوکس پدیدار شد.برچسب ها : ,