منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

ویرایشگر NeoVim: پروژه متن باز آماده توسعه

از زمان آغاز به کار ویرایشگر Vim، در سال ۱۹۹۱، این ویرایشگر کاربران بسیاری پیدا کرد و میلیون ها توسعه دهنده برای پروژه های خود از آن استفاده کردند. در طول بیست سال گذشته، کد ویرایشگر Vim به حدود ۳۰۰K خط رسیده است و تعداد کمی از افراد هستند که تمایلی به یادگیری این خطوط آشفته داشته باشند.
موضوع دیگر اینست که تنها یک نفر یعنی Bram Moolenaar مسئولیت کدهای این برنامه را برعهده دارد و باید بسیار مراقب کدهای ادغام شده در این پروژه باشد. این مسائل کار را برای افزودن ویژگی های جدید و حل خطاها سخت می کند. از این رو سرعت پیشرفت ویرایشگر Vim در مقابل رشد سریع پلاگین ها بسیار کند است و نمی تواند همراه با آنها حرکت کند.

راه حل
NeoVim، پروژه ای برای بهبود بخشیدن به کد Vim برای رسیدن به اهداف زیر است:
– نگهداری کارآ و بهبود سریع تر خطاهای نرم افزاری و افزودن ویژگی های بیشتر.
– بخش کردن کار بین چندین توسعه دهنده
– پیاده سازی واسط های کاربری مدرن و جدید بدون هیچ تغییری در هسته کد
– بهبود قدرت توسعه و همراه شدن با رشد پلاگین های جدید
برای نصب NeoVim بر روی سیستم هایی مانند ابونتو، آرچ، اندروید و سیستم های دیگر و استفاده از آن به عنوان کاربر می توانید اینجا را مطالعه کنید. توجه داشته باشید که NeoVim در حال توسعه است و هنوز هیچ نسخه ای از آن منتشر نشده است.
اگر نیز به عنوان یک توسعه دهنده قصد دارید که در توسعه این پروژه مشارکت داشته باشید باید ابزارهای زیر را برروی سیستم خود داشته باشید.
– نسخه جدید Clang یا GCC (حداقل نسخه ۴٫۳)
– CMake (حداقل نسخه ۲٫۸٫۷) با پشتیبانی TLS/SSL
حال می توانید کد این پروژه در گیت هاب را دانلود کرده و بر روی سیستم خود از آن استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.
گروه شیرازلاگ نیز می تواند به شما در توسعه ی این پروژه کمک کند.برچسب ها :