منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

پروژه تابستانه برنامه نویسی پیشرفته

project management پروژه تابستانه برنامه نویسی پیشرفته

تابستان یکی از فرصت های خوب برای یادگیری و تثبیت آموخته های قبلی است. یادگیری برنامه نویسی به صورت تیوری بسیارخوب است ولی تا زمانی که کار عملی زیادی صورت نگیرد استفاده از آن ها بسیار سخت خواهد بود و  چندان بازده ای هم ندارد . انجام پروژهای هدفمند و با حجم کاری مناسب یکی از بهترین راه ها برای کار عملی  و آموختن بیشتر است.در فایلی که در زیر آمده است دو پروژه خیلی خوب تعریف شده است که جنبه آموزشی بالایی دارند . اولین پروژه در مورد ساخت بازی شطرنج دو نفره است و دومی در مورد مدیریت فرودگاه.

 

دانلود کنید: پروژه برنامه نویسی پیشرفته : ساخت بازی شطرنج دو نفره – مدیریت فرودگاه  .

همین طور می توانید پروژه ها را از طریق پرتال دکتر نصیری دریافت کنید.

شرح کامل پروژه ها در فایل پروژه به طور کامل آمده است ، تنها نکته ای که باید دوباره بر آن تایید کرد طراحی شی گرای پروژه است.

 نکته ای دیگر که باید به آن توجه کنید معماری و مهندسی پروژه است .

به عکس بالا نگاه کنید

۱-design  طراحی

۲- develop توسعه

۳- analyze  آنالیز و تست

۴-evaluated ارزیابی

۵- go to step 1

تقریبا این ساده ترین راه مدیریت یک پروژه است .شما قبل از شروع کد زدن باید تمام داده هایی که سوال به شما داده است و چیزهایی را که می خواهد را بشناسید و مشخص کنید چه کلاس ها و توابعی نیاز دارید و بین اجزای برنامتون چه رابطه ای برقرار است و بعد برنامتون را می نویسید و بعد از آن آنالیز و تست می کنید  و می بینید اشکال ها کجاست بعد ارزیابی می کنید که ببینید چقدر به معیار هایی که می خواهید نزدیک است اگر فاصله داشت دوباره به گام اول می روید توجه داشته باشید پروژه ای را می شود خوب نوشت که از همان اول قابل تست و آنالیز باشد مثلا شما کلاس مربوط به بلیط را نوشته اید، شما در این گام باید بتوانید برنامه را اجرا کنید و رفع اشکال کنید نه اینکه کل برنامه را بنویسید بعد به سراغ اجرا بروید.

توجه داشته باشید تو نوشتن پروژه همه افراد گروه باید به یک اندازه همکاری کنند و کد بزنند اگر نه انجام این پروژه فایده چندانی ندارد زیرا نه خودتان چیزی یاد می گیرید و نه نمره ی خوبی  خواهید گرفت ، مثلا شما پروژه را طراحی کرده اید و فرض کنید شما به سه کلاس و تعدادی تابع نیاز دارید بهترین راه این است که هر فرد گروه یکی از کلاس ها و تابع های مربوط به آن را بنویسید.

*بدترین کار گرفتن یا خریدن پروژه است که بدون شک متوجه خواهیم شد و نمره ای داده نخواهد شد . خیلی بهتر است بخش کمی از نمره را بگیرید تا اینکه پروژه را ننویسید و یکی از بهترین فرصت های یادگیری را از خود بگیرید.

digg پروژه تابستانه برنامه نویسی پیشرفته  reddit پروژه تابستانه برنامه نویسی پیشرفته  stumbleupon پروژه تابستانه برنامه نویسی پیشرفته  yahoo buzz پروژه تابستانه برنامه نویسی پیشرفته  dzone پروژه تابستانه برنامه نویسی پیشرفته  facebook پروژه تابستانه برنامه نویسی پیشرفته  delicious پروژه تابستانه برنامه نویسی پیشرفته  dotnetkicks پروژه تابستانه برنامه نویسی پیشرفته  dotnetshoutout پروژه تابستانه برنامه نویسی پیشرفته  linkedin پروژه تابستانه برنامه نویسی پیشرفته  technorati پروژه تابستانه برنامه نویسی پیشرفته  twitter پروژه تابستانه برنامه نویسی پیشرفته  google buzz پروژه تابستانه برنامه نویسی پیشرفته  برچسب ها : , ,