منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

پشتیبانی از اوبونتو 13.10 به پایان رسید

امروز در تاریخ ۷/۱۷/۲۰۱۴ پشتیبانی ۹ ماهه از نسخه‌ی ۱۳.۱۰ توزیع اوبونتو به پایان رسید بنابراین به همه‌ی کاربران این توزیع و یا دیگر مشتقات آن توصیه می‌شود که هرچه سریع‌تر توزیع خود را به آخرین نسخه به‌روزرسانی نمایند. این به این معنی خواهد بود که PPA های رسمی این نسخه دیگر کار نخواهند کرد و قادر نخواهید بود تا توزیع را به‌روز نمایید.

این توزیع از اوبونتو دومین توزیع از توزیع‌های اوبونتو محسوب می‌شود که پشتیبانی ۹ ماهه داشتند، بیش از این و قبل از نسخه‌ی ۱۳٫۰۴ توزیع‌های عادی و بدون پشتیبانی بلندمدت تقریباً هجده ماه پشتیبانی می‌شدند که پشتیبانی از این توزیع در نسخه‌های اخیر به نه ماه کاهش‌یافته است.

با این حال کاربران سرور نسخه‌ی ۱۰٫۰۴ تا سال ۲۰۱۵ و کاربران خانگی نسخه‌ی ۱۲٫۰۴ که توزیع elementary OS هم مبتنی بر آن است تا ماه آوریل سال ۲۰۱۷ قادر به دریافت پشتیبانی خواهند بود. همچنین اگر کاربر خانگی بوده و همچنان از نسخه‌ی ۱۰٫۴ استفاده می‌کنید باید بدانید که این توزیع نیز دیگر پشتیبانی  نمی‌شد و در سال ۲۰۱۳ پشتیبانی آن پاین یافت. همچنین نسخه‌ی اخیر یعنی ۱۴٫۰۴ تا آوریل سال ۲٬۰۱۹ پشتیبانی می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه‌ی پشتیبانی از نسخه‌های اوبونتو توسط کنونیکال (Canonical) به این صفحه مراجعه نمایید.

نحوه‌ی به‌روزرسانی:

با دستور زیر به‌راحتی نسخه‌ی ۱۳.۱۰ را به‌روز نمایید:

sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade

Ubuntu14-1

منبع: +

ارسال نظر سریعبرچسب ها :