منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

چرا حس خوبی به لینوکس دارم

امروز روی یک سیستم قدیمی و از کار افتاده با حدود ۳۰۰ مگا بایت RAM و یک CPU بسیار ضعیف، توزیع Lubuntu نصب کردیم. این توزیع یکی از سبک‌ترین‌هاست. بخاطر قدیمی بودن سیستم روند نصب خیلی کند و سخت انجام شد ولی سیستم عامل بالا آمد و سرعتش هم بد نیست.

جدا از اینکه یک سیستم در حال مرگ که ۱۰ سال از عمرش می‌گذشت را نجات دادیم داشتم فکر می‌کردم زمانی که روی پلتفرم ویندوز کار می‌کردم همیشه از این هک‌های نجات سیستم‌های قدیمی، راه اندازی یک سرور کوچک روی آن‌ها یا حتی راه اندازی سیستم روی دستگاه‌هایی مثل RaspberryPi لذت زیادی می‌بردم ولی اینکه نمی‌شد با ویندوز این کارها را انجام داد و مجبور بودم هر روز روی ویندوز کار کنم یک حس بدی داشت. هر آدم گیکی این حس را درک می‌کند!

اینکه سیستم عامل روزانه‌ام که با استفاده از آن کار می‌کنم و نرم‌افزار تولید می‌کنم، سیستم عاملی که پروژه‌هایم روی آن‌ها اجرا می‌شود، سیستم عاملی که روی تبلتم اجرا می‌شود و حتی قابلیت اجرای روی RaspberryPi را هم دارد، اجازه می‌دهد این هک‌های لذت بخش را انجام دهم، یک حس توصیف نشدنی خوب می‌دهد؛ یکی دیگر از دلایلی که باعث شده حس خیلی خوبی به لینوکس داشته باشم.برچسب ها : , , , ,