منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

چرا گنو/لینوکس از ویندوز بهتر است؟

لینوکس ریویو در مقاله‌ای ۱۵ دلیل قانع‌کننده آورده‌است که چرا باید از گنو/لینوکس استفاده کرد؟
دلایلی نظیر ویروس نگرفتن، صدها برنامهٔ آماده برای نصب، نصب با یک کلیک و نصب درایورها جزء دلایلی است که جای بحث دارد.
خیلی از کاربرهای ویندوز نبودن برنامه‌هایی نظیر فوتوشاپ و یا ویژوال استودیو را مشکل سیستم‌عامل گنو/لینوکس می‌دانند. به نظر شما چه دلایل دیگری نیز می‌تواند وجود داشته باشد؟

منبع اصلی خبر


دیدگاه‌ها:

حامد رمضانیان <سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۶>

به نظرم بیشتر مشکل سر شرکت‌های نرم‌افزاری است. شرکت‌های نرم‌افزاری برای سکویی میان نرم‌افزار می‌نویسن که کاربراش بیشتر باشه و بیشتر نرم‌افزارشون رو بفرشون و گنو/لینوکس موقعی کاربر جذب می‌کنه که نرم‌افزارهای تجاری بیشتری براش بنویسن. در واقع توی یک حلقه قرار می‌گیره و به نظر من راه حلش اینه که کاربرهای گنو/لینوکس به شرکت‌های تجاری اعلام کنند که ما فلان نرم‌افزار رو لازم داریم.

حامد رمضانیان <سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۸>

نسبت به سرمایه نگاه کنی در مقابل شرکت‌هایی مثل مایکروسافت و اپل، تبلیغاتشون همچین بد هم نبوده

bijan <سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۹>

به عنوان کاربر سیستم‌عامل [گنو/]لینوکسی سعی میکنم به بخش ناگفته داستان هم اشاره ای بکنم تا نتیجه گیری یکجانبه گرفته نشه. دلایل فوق کاملا میتونه منطقی باشه و عملا خیلی‌هاشون دلایل استفاده اصلی من از یک توزیع لینوکسیه ولی چرا عملا با این همه مزیت هنوز لینوکس تو دسکتاپ جایگاه قابل توجهی رو کسب نکرده؟ تمام موارد فوق شرط لازمی هستن ولی کافی نیستن. خب به نظر من نبود پشتیبانی تجاری و قوی از نرم‌افزارها و سخت‌افزارها میتونه یکی از دلایل اصلی این ماجرا باشه. درسته که جامعه قوی‌ای پشتیبان توزیع لینوکسیمون هست ولی برای تجاری شدن هنوز راه درازی رو باید طی کنه. تا زمانی که کاربر نتونه مشکلاتش رو در مدت زمان کوتاهی از طریق پشتیبانی رفع کنه [فارغ از این مسئله که خیلی از مشکلات اساسا نباید رخ بدن]، سیستم عملا کارایی خودش رو از دست میده. مطمئن نیستم میانگین مدت زمان پاسخ گرفتن یک کاربر لینوکسی در فروم ها و انجمن‌های تخصصی چقدره ولی با تکیه بر تجربیات شخصی، هنوز این مدت اونقدر هست که کاربر ناوارد با یکبار تجربه، احساس خوشایندی رو نخواهد داشت. در پایان نتیجه گیری من اینه که هنوز پشتیبانی نرم‌افزاری/سخت‌افزاری در لینوکس اونقدر *کارا* نیست که به بستری مطمئن برای کاربرهایی غیرمتخصص و ناکنجکاو باشه :)

مجید رمضانپور <سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۷>

به نظر من مشکل اصلی فراگیر نشدن سیستم‌عامل گنو/لینوکس، نبود تبلیغات برای این سیستم‌َعامله. مشکل بعدی هم پیشفرض نبودن این سیستم‌عامل بر روی لپ‌تاپ ها یا دسکتاپ‌های آماده موجود در بازار هست که برای اینکار باید با تولیدکننده‌های سخت‌افزاری گفتگو بشه. به نظرم اوبونتو در این زمینه تا الان خوب عمل کرده و باید به همین روال ادامه بده تا بتونه کاربرهای بیشتری رو جذب کنه.