منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

چند ویژگی کرنل ۳٫۶

ایا از ویژگی ورژن کرنل با خبر هستید .  به گفته‌ی  لینوس تروالدز  تغییرات گسترده‌‌ی ساختاری در این ورژن از هسته‌ وجود ندارد ولی تغییرات ریز و درشت بسیارند.

 

به گزارش پایگاه تبریکس ، چهار قابلیت کلیدی لینوکس ۳.۶ بدین شرح می‌باشند:

۱- پشتیبانی از تعلیق مرکب

این قابلیت ترکیبی از تعلیق Sleep Mode و تعلیق Hibernation (یا خواب زمستانی) است. یعنی همانند Hibernation اطلاعات حافظه‌ی اصلی (RAM) در حافظه‌ی فرعی (مثلا Hard Disk) ذخیره می‌شود، ولی سیستم خاموش نمی‌شود، بلکه به حالت تعلیق از نوع Sleep Mode درمی‌آید. بدین صورت سیستم‌عامل در هنگام نیاز سریعاً از تعلیق درآمده و بازیابی می‌شود و اگر هم در اثر قطع برق خاموش شد، وضعیت قبلی سیستم‌عامل از بین نمی‌رود و به روش Hibernation، سیستم‌عامل بوت شده و کاربر می‌تواند به کار قبلی خود ادامه دهد.

این قابلیت بیشتر برای دستگاه‌های قابل حمل عرضه شده است.

\"Linux36

۲- TCP Fast Open

این قابلیت مربوط به پروتکل TCP است و توسط گوگل توسعه داده شده است. این قابلیت پروسه‌ی ایجاد اتصال TCP را بهبود داده و آن را از برخی لحاظ سریع‌تر می‌کند.

در لینوکس ۳.۶ این قابلیت از جهت کلاینت فراهم شده است(Client side) و برای سرور (Server side) هم در نسخه‌های بعدی پشتیبانی خواهد شد.

بوسیله‌ی این قابلیت می‌توان سرعت باز کردن صفحات وب را در وب‌سایت‌های پر بازدید، بین ۴ تا ۴۱ درصد افزایش داد.

۳- درایورهای جدید

در هر نسخه از لینوکس درایورهای جدید بسیاری به هسته اظافه می‌شوند، که این نسخه هم از این موضوع استثنا نیست. در این نسخه مهم ترین و بارز ترین دایورهایی که اظافه شده اند، درایورهایی مخصوص دستگاه‌های سونی و اپل بوده اند.

۴- بهبود عملکرد حافظه‌

تغییراتی در راستای بهبود مدیریت حافظه انجام شده است که مهم ترین آن ترکیبی است که در swap read-ahead IOPS بوجود آمده است. این قابلیت که در سرورها حائز اهمیت است باعث افزایش بازدهی حافظه و سبک شدن بار کاری پردازنده می‌شود.

البته این‌ها فقط بخشی از قابلیت‌های اظافه شده به لینوکس هستند. .


 برچسب ها : , , , , , , ,