منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

کار بعد از نصب اوبونتو 15.10

با توجه به این که لازمه بعد از نصب هر سیستم‌عاملی یک سری کارها انجام بدین در این پست قصد دارم تا 10 کاری که بهتره بعد نصب اوبونتو 15.10 انجام دهید رو توضیح بدم.

1. یادگیری چیزهای جدید

اولین کار، یادگیری چیزهایی جدیدی هست که اضافه شده. چون اوبونتو یه توزیع گنو/لینوکسی هست و افراد زیادی در اون همکاری دارن، چیزهایی جدید به سرعت برای اون ساخته میشن و بعد از تست منتشر میشن!

به عنوان مثال تو اوبونتو 15.10 میشه با کشیدن برنامه‌ها و … از دش به دسکتاپ برای اون میانبر ایجاد کرد!

ubuntu-1510-wily-werewolf

2. بررسی بروزرسانی‌ها

با توجه به اینکه اوبونتو یک سیستم‌عامل open-source هست بروزرسانی‌های اون خیلی سریع اتفاق میفته و پس از بررسی در مخازن برای بروزرسانی سیستم در اختیار عموم قرار می‌گیره که این بروزرسانی‌ها هم باعث رفع باگ‌ها و هم ممکنه باعث افزایش سرعت سیستم و در اختیار گذاشتن امکانات جدید بشه.

برای بروزرسانی تنها کافیه تا software updater رو باز کنید و روی install now کلیک کنید (مسلما باید به اینترنت وصل باشید!).

software-updater

3. نصب درایور گرافیک

اگه می‌خواید تا عملکرد بهتری از سیستم خود داشته باشید بهتره تا درایور گرافیک اون رو نصب کنید.

این کار همچنین باعث بهبود سرعت اجرای بازی‌هاتون میشه!

برای اینکار می‌تونید مطابق عکس زیر عمل کنید:

drivers

4. نصب کدک های تصویری و صوتی

با توجه به اینکه اوبونتو جزو نرم‌افزارهای آزاد هست، به طور پیش‌فرض برخی از کدک فرمت‌های تصویری و صوتی مثل mp3 و … رو نصب نمی کنه و برای نصب اون ها شما دو راه دارید:

1. در هنگام نصب قسمتی وجود داره که اتصال شما به اینترنت رو بررسی می کنه. در این بخش یک گزینه وجد داره با عنوان Third-Party codecs و کافیه تیک این گزینه رو فعال کنید!

اگه این کار یادتون رفت ایرادی نداره چون با روش زیر می تونید بعد از نصب اوبونتو اقدام به نصب اینم کدک‌ها بکنید:

2. ubuntu software center رو باز کنید و عبارت third party codecs زیر رو جست‌وجو کنید و بعد اون رو نصب کنید و یا روی لینک Install Third-Party Codecs کلیک کنید.

منتظر بخش دوم باشید!

منبع: saeedhpro.ir

advertiseبرچسب ها :