منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

کلید اینترنت

این روزها ( با تقریب خوبی دو روز گذشته از اعلام نتایج انتخابات ) جامعه به شکل های مختلف مطالبات خودش رو از حسن روحانی به عنوان کسی که نقطه امیدی برای بهبود وضعیت آزادی ، اقتصاد و … در کشور محسوب میشه به نمایش گذاشته، از کامنت استریپ ها و پست های جدی و تغییر تصاویر پروفایل های فیس بوک به عکس میرحسین گرفته تا شعار ها و دست نوشته های شنبه شب(شب اعلام نتایج).از جک ها و شعرها و ترول ها در سطح پایین جامعه تا نامه آیت الله دستغیب در سطح بالاتری از جامعه.
خلاصه همه و همه دست به دست هم دادیم و صدای هشت ساله خفه شده خودمون رو داریم به گوش رئیس جمهوری با پایگاه مردمی قوی می رسونیم.

حسن روحانی

حسن روحانی

نامه سرگشاده به دکتر حسن روحانی، رییس جمهور منتخب مردم ایران، درباره‌ی وضعیت اینترنت

جناب آقای دکتر حسن روحانی٬ ریاست جمهور منتخب مردم ایران٬انتخاب شما به این مقام مهم را تبریک می‌گوییم. شادمانی دوستان ما در شهرهای مختلف ایران و کشورهای دیگر به ما نشان می‌دهد که ایرانیان زیادی به شما امید بسته‌اند که زندگی بهتری برای آن‌ها فراهم کنید.

ما٬ کاربران شبکه‌های اجتماعی اینترنتی و وبلاگ‌نویسان٬ از حضور خود در فضای مجازی برای تشویق دیگران به شرکت در انتخابات و رای دادن به شما استفاده کردیم. برخی از ما ساکن شهرهای مختلف ایران هستیم و برخی دیگر ساکن کشورهایی جز ایران. مستقل از موقعیت جغرافیایی٬ ما از اینترنت استفاده کردیم تا به دیگر ایرانیانی که به هر دلیل تمایلی به شرکت در این انتخابات نداشتند نشان دهیم که امید به آینده‌ای بهتر تنها از طریق مشارکت در فرایندهای سیاسی حاصل می‌شود.
ما دیدیم که شما هم از اینترنت برای ارتباط با ایرانیان استفاده کردید. حضور شما در توییتر و شبکه‌های مجازی دیگر به ما نشان داد که شما هم از اهمیت اینترنت در زندگی در این روزگار مطلع هستید.

جناب آقای روحانی! وضعیت اینترنت در ایران به هیچ وجه مناسب نیست. اینترنت در ایران کند است و نظام فیلترینگ افراد را از دسترسی به اطلاعات منع می‌کند. فعالیت اقتصادی مبتنی بر اینترنت در ایران بسیار پرخطر است. اطمینان داریم که مشاورین شما با شما درباره‌ی این موضوعات صحبت کرده‌اند.

اینترنت همانند هر موجودیت دیگر نیازمند سامان‌دهی و نظام‌بخشی است. ما از شما می‌خواهیم ایجاد سازوکار مناسبی برای مدیریت اینترنت را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهید. به نظر ما، اینترنت در ایران می‌تواند با سرعت‌های بسیاری بالاتری عرضه شود. ما معتقدیم مدیریت اینترنت باید توسط نهادهایی انجام شود که با رای مردم انتخاب شده‌اند و سازوکار این ساختار باید شفاف بوده و در دسترس شهروندان باشد. ما از شما می‌خواهیم که به‌عنوان منتخب بیش از نیمی از رای‌دهندگان٬ با دستگاه‌های مرتبط برای تعریف دقیق‌تر مصادیق عمل مجرمانه در اینترنت وارد مذاکره شوید.

جناب آقای روحانی! ما در اینترنتی که سرعت آن در معیارهای امروز غیرقابل پذیرش است و با استفاده از شبکه‌های اجتماعی‌ای که حضور در آن‌ها منع شده است٬ ایرانیان را به شرکت در حیات سیاسی خود ترغیب کردیم. ما از شما می‌خواهیم که شرایطی را فراهم آورید که در سال ۱۳۹۶ قادر باشیم و انگیزه‌ای برای دعوت دوباره‌ی ایرانیان به ریختن رای خود به نام شما در صندوق‌های رای داشته باشیم.

برای امضا کردن این نامه می تونید اینجا کلیک کنید و حتی لینک رو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا افراد بیشتری امضا کنند.

 یک پیشنهاد:

سایت کاخ سفید قسمت مخصوصی داره برای petition ها،یک نفر یک petition ( یا همون عریضه یا دادخواست خودمون ) میسازه و بقیه مردم در سایت کاخ سفید اون petition رو امضا می کنند.در صورتی که تعداد امضاها از یک حدی بالاتر رفت(فکر می کنم ۵۰۰۰۰ تا) کاخ سفید موظفه اون درخواست رو به شکل یک طرح پیشنهادی برای مجلس سنا ارسال کنه و پیگیر اون petition باشه.به نظرم خیلی خوب میشه اگر ماهم چنین سیستمی در کشورمون داشته باشم و حداقل درخواست های اکثریت رو به گوش مسئولین برسونیم.

 برچسب ها : ,