منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

کنونیکال مرکز تنظیمات گنوم را منشعب می کند

آخرین پروژه متن‌باز حال حاضر اوبونتو، آماده سازی یک انشعاب از Gnome Control Center است که در اوبونتو ۱۴.۰۴ با عنوان Unity Control Center ارائه خواهد شد.

gnome-control-1

امروز Robert Ancell یکی از توسعه‌دهندگان اوبونتو اعلام کرد هم‌اکنون برای اوبونتو ۱۴.۰۴ در حال کار بر روی یک نسخه از مرکز کنترل تنظیمات گنوم ۳.۶ با پچ‌های فراوان هستند. حدود ۶۱ پچ توسط تیم توسعه اوبونتو بر روی این نسخه از مرکز کنترل تنظیمات گنوم پیاده‌سازی شده و علاقه‌ای برای پیاده‌سازی مجدد آن‌ها بر روی نسخه جدید این مرکز کنترل وجود ندارد.

به این ترتیب Gnome Control Center در اوبونتو از این پس به Unity Control Center تغییر خواهد یافت و کاربران Ubuntu قادر خواهند بود در صورت تمایل، بدون برخورد به مشکلات مربوط به تداخل پکیج‌ها به صورت جداگانه اقدام به نصب Gnome Control Center نمایند. برنامه از این قرار است که تا زمانی که برنامه اختصاصی Ubuntu System Settings کامل می‌شود، باگ فیکس‌های مربوطه برای این مرکز کنترل تنظیمات ارائه شود. Ubuntu System Settings یک مرکز پیکربندی کاملا جدید برای اوبونتو در دسکتاپ و دستگاه‌های موبایل است که همچنان در کنونیکال تحت توسعه قرار دارد.

این خبر امروز و از طریق لیست پستی اوبونتو دسکتاپ ارائه شده است.

Phoronix

ارسال نظر سریعبرچسب ها : ,