منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

گوگل اسکن کردن محتویات ایمیل‌های کاربران جیمیل را حق خود می‌داند

وکلای گوگل می‌گویند اعمال آنها (که مدت زیادی است انجام می‌شود) در خصوص پایش یا اسکن محتویات حساب‌های جیمیل افراد برای فروش تبلیغات قانونی است، و از قاضی‌های فدرال درخواست کرده‌اند که طرح دعوی خود در دادگاه، برای توقف این عمل را منفصل کنند.

گوگل روز پنج‌شنبه در دادگاه San Jose گفت «تمام کاربران ایمیل‌ها باید لزوما انتظار داشته باشند که ایمیل‌های آنها مورد پایش خودکار قرار بگیرد».

این طرح دعوی که در ماه May ارائه شده است، ادعا کرده است که گوگل «به‌طور غیرقانونی، محتویات خصوصی پیام‌های ایمیل افراد را باز می‌کند، می‌خواند و محتویات آن را بدست می‌آورد» که نقص قوانین حریم‌خصوصی کالیفرنیا و اساسنامه استراق‌سمع فدرال می‌باشد. این طرح دعوی اشاره می‌کند که این پایش‌ها حتی در مورد پیام‌هایی که توسط هیچ‌کدام از ۴۲۵ میلیون کاربر فعال جیمیل ارسال نشده است، ینی کسانی که کاربر جیمیل نیستند و هیچ‌وقت قوانین و مقررات آن را نپذیرفته‌اند، نیز صورت می‌گیرد.

گوگل به‌طور مکرر توضیح داده است که سیستم مبتنی بر کلمه‌اش در تبلیغات درون جیمیل چگونه کار می‌کند. برای مثال این شرکت می‌گوید، چنانچه نفری ایمیل‌های زیادی در مورد عکس‌برداری داشته باشد ممکن است تبلیغی در مورد یک فروشگاه محلی عکس‌برداری مشاهده کند. گوگل می‌گوید این پروسه کاملا خودکار است، «و هیچ انسانی ایمیل‌های شما را نمی‌خواند…»

منبع اصلی خبر

Google+ Google+ Google+


دیدگاه‌ها: (۲)

ArashM <جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۷>

البته برای ما هیچ‌وقت این مسئله محرز نمیشه و همیشه به عنوان یک ادعا از سمت گوگل بهش نگاه میکنیم و یا امیدواریم که حداقل همینطوری که ادعا میکنن باشه.

ضمن اینکه از طریق پایش اطلاعات ایمیل خیلی اطلاعات دیگه مربوط به فرد رو هم میشه استخراج کرد، که بازم فقط میتونیم امیدوار باشیم که از این اطلاعات فقط در تبلیغات استفاده میشه :)

احمد سمیعی <جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۲>

با توجه به خودکار بودن این پروسه بنظر من کاملا منطقی هست دفاع گوگل.
کلا پردازش هوشمندانه اطلاعات البته در کنار حفاظت از حریم خصوصی و امنیت کاربران آنلاین، باعث پیشرفت اینترنت و بهینه تر بودن استفاده از اینترنت نسبت به مارکت های دیگه هست. اینکه بر اساس وند توضیح داده شده ایمیل ها پردازش بشه هیچ مشکلی برای حریم خصوصی کاربر ایجاد نمی کنه و انتقاد از این موارد تند روی هست. ضمن اینکه هر سرویس ویژگی های خودش و داره و سرویس های خصوصی در اینترنت وجود دارند.

در کل بنظر من یکم در مورد حریم خصوصی جو تند روی داره رواج پیدا می کنه .