منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

گوگل فریم ورک iOS Testing را اوپن سورس کرد

گوگل فریم ورک iOS Testing را اوپن سورس کرد.
گوگل EarlGrey را که یک فریمورک بومی iOS را برای تست اتوماسیون رابط کاربری می باشد و توسط آن شما می توانید به سادگی بنویسید و به صورت مختصر تست کنید؛ به عنوان یک پروژه متن باز بر روی گیت هاب تحت لایسنس Apache منتشر کرد.
این فریمورک توسط گوگل در اپ هایی مانند YouTube، Google Calendar، Google Photos،Google Translate، Google Play Music جهت تست عملکرد استفاده شده است که هم اکنون در دسترس همه می باشد و می توان  با استفاده ازCocoaPods و یا به صورت دستی به پروژه های Xcode اضافه شود.
بر اساس وبلاگ متن باز گوگل ویژگی های کلیدی پیشنهاد شده EarlGrey  شامل موارد زیر می باشد.
-هماهنگ سازی داخلی قدرتمند:
تست ها برای رویدادهای مختلف مانند انیمیشن ها، درخواست های شبکه و غیره قبل از این که با رابطه کاربری تعامل کند؛ به صورت خودکارمنتظر می مانند. این عملکرد در تست هایی که  نوشتن آنها ساده می باشد نتیجه می دهد(بدون خواب ها و انتظارها) و  برای حفظ کردن آسان می باشند(بر اساس توضیحات رویه ای مراحل تست).
-بررسی قابل رویت:
تمامی تعاملات بر روی اجزایی که کاربران می توانند آن ها را ببینند رخ می دهد. برای مثال تلاش برای زدن یک دکمه که در پشت یک عکس قرار گرفته است تست را به سرعت با خطا مواجه می کند.
-طراحی انعطاف پذیر:
اجزایی که عناصر انتخاب ، تعاملات و همزمان سازی را تعیین می کنند به گونه ای طراحی شده اند تا توسعه پذیر باشند.
این فریم ورک به صورت پیوسته با فریم ورک XCTest و به صورت مجتمع با هدایتگر تست Xcode کار می کند، بنابراین شما قادر خواهید بود به صورت مستقیم تست هایتان را از Xcode و یا با استفاده از  خط فرمان xcodebuild اجرا کنید.
گوگل دارای یک سابقه ی خوب در متن باز کردن ابزار های مفید است.
یک مثال واضح برای این Google Web Toolkit است.
Google Apple-relate که یک مترجم java به Objective-C می باشد، ابزار دیگری است که گوگل آن را چند ماه پس از GWT در سال ۲۰۱۲ متن باز کرد.
ریپوزیتوری EarlGrey بر روی گیت هاپ دارای یک مثال است که ویژگی ها و کارایی های این فریم ورک را نشان می دهد و به شما کمک می کند تا استفاده از آن را آغاز نمایید.
منبع: i-programmerبرچسب ها : , , ,