منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

یاهو! و موتور جستجوی پیش‌فرض در فایرفاکس

بنیاد موزیلا ارائه‌دهنده‌ی مرورگر اینترنتی Firefox اخیراً طی خبری در وبلاگ موزیلا اعلام داشته است که موتور جستجوی نه چندان مطرح کنونی و محبوب‌تر درگذشته! به جستجوگر پیش‌فرض در Firefox تبدیل خواهد شد. پیش‌ازاین موتور جستجوی شرکت گوگل به‌عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض به‌کاررفته بود.

Yahoo

همان‌طور که مطلع هستید اکثر درآمد موزیلا از شراکت و مبالغی است که از گوگل دریافت می‌کند بااین‌حال این بنیاد تصمیم گرفته است از یاهو به‌صورت پیش‌فرض در Firefox بهره برد. یاهو اخیراً با مایکروسافت Bing مشارکت بیشتری داشته و نتایج آن از Bing قدرت می‌گیرد. در پایین لیست جستجو در یاهو می‌توان این عنوان را دید.

 Powered by Bing™

yahoo-and-bing

بااین‌حال Google, Bing, DuckDuckGo, eBay, Amazon, Twitter و Wikipedia یا هر جستجوگر دیگری به‌راحتی قابل تنظیم به‌عنوان جستجوگر پیش‌فرض خواهند بود ولی بااین‌وجود، جستجوگر پیش‌فرض استفاده بیشتری در اکثر مواقع داشته است. گفتنی است یاهو از قابلیت Do not Track Firefox پشتیبانی می‌کند.

ازنظر جستجو در منابع پارسی، برتری با گوگل خواهد بود، بااین‌حال استفاده از هیچ‌یک را برای افزایش حریم خصوصی به‌صورت کامل تضمین‌شده ندانسته و DuckDuckGo را برای چنین هدفی مناسب‌تر می‌دانم! بنابراین استفاده از هردو می‌تواند برای کاربری که به حریم خصوصی اهمیت می‌دهد به یک اندازه نامطمئن باشد! جدا از اینکه کدام یک برتر بوده و ویژگی‌های مفیدتری ارائه می‌دهند.

ارسال نظر سریعبرچسب ها : , ,