منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

۴ دلیل که چرا DNS سرورهای Third Party بهتراند از DNS سرور ISP شما هستند

حتمی‌ شما درباره‌ی DNS سرور‌های alternate شنیدید و اینکه چگونه در بعضی از مواقع می‌توانند به شما کمک کنند.من در این پست روش پیدا کردن سریعترین و نزدیکترین DNS Server به شما را آموزش دادم اما واقعاً چه نیازی به انجام این کار است ؟آیا همیشه به شما کمک می‌کند؟

جواب آخرین سؤال بله می‌باشد اما شاید شما نیاز به مختصر توضیحی داشته باشید.من به شما در این مقاله به شما توضیح می‌دهم که چرا بهتر است از DNS سرور Third Party استفاده کنید.در آخر شما متعجب می‌شوید که چرا هنوز استفاده نکرده‌اید.

DNS Server چیست ؟

Dns Server یک ISP یک کامپیوتر مخصوی است برای تبدیل (resolve ) نام هاست‌ها (host name ) به IP مثل google.com.این به شما آدرس IP را می‌دهد تا بتوانید شما به آن سیستم متصل شوید.واقعا ساده است.این را در ذهن خود نگه دارید و به پایین بروید و دلیل اینکه بهتر است از یک alternate استفاده کنید ببینید.

۱-”ممکن” است به طور کلی سرعت مرور خود را افزایش دهید

Add-DNS-1

به کلمه‌ی ”ممکن” توجه کنید.اغلب طرفداران DNS سرور‌های third party به شما درباره‌ی اینکه آن‌ها بهبود سرعت را دیده اند ،بگویند اما بعضی از این افراد فقط می‌توانستند از قدرت پیشنهاد خودکار ( power of auto-suggestion ) استفاده کنند.در بسیاری از موارد بهبود بخشیدن DNS Server باعث افزایش کلی سرعت مرور می‌شود.بهرحال سرعت پهنای باند را افزایش نمی‌دهد.اون فقط روی سرعت resolve نام دمین‌ها تأثیر می‌گذارد.در بعضی از موارد استفاده از یک سرور alternate باعث بدتر شدن سرعت شما می‌شود .همه‌ی این‌ها به ISP شما بستگی دارد.اگر دوست دارید بدانید که کدام DNS Server بدرد شما می‌خورد از Namebench استفاده کنید.

۲- DNS سرور‌های Third Party قابل اطمینان‌ترند

وقتی بحث resolve کردن Domain Name هاست ،DNS Server های اضافی یک راه خوبی است برای وقتی که سرور‌های ISP مشکل دارند.وقتی شما متوجه تعداد زیادی خطا مثل page not found , cannot display page روی مرورگر خود می‌شوید اولین کار شما refresh کردن است.اگر شما همچنان به این خطاها برخورد کردید شما DNS Server بدی دارید.

۳- امنیت اضافی!

OpenDNS و DNS عمومی گوگل هر دو دارای آرایه زیبایی از ویژگی‌های امنیتی هستند که در خیلی از ISP های بزرگ و مهمی وجود ندارند.آنها می‌توانند کنترل کنند تا مطمئن شوند که درخواست‌های شما برای resolution نام دامین تأیید و امضا شده‌‌باشند اگر کامپیوتر شما درحال exploite شدن باشد به شما اجازه می‌دهد بدانید .یک DNS بد یعنی امکان بروز مشکل و آلوده شدن برای سیستم شما .این یک روش خوبی برای حفظ سیستم خود از خطر است.

۴-پریدن از دیوار سانسور!

Add-DNS-2

اگر یک کشوری محتویات را سانسور می‌کند احتمالاً سطح DNS سرور ISP را مسدود کرده است.یگ DNS سرور اضافی مناسب به شما کمک خواهد کرد که شما از سدی که دولتمردان سر راه شما گذاشتن، بپرید.بنابراین می‌توانید از مطالبی آبدار در بخش دیگر جهان استفاده کنید.

امروز DNS Server خود را تغییر دهید!

منبع

cheers!برچسب ها : ,