منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Btrfs و ساختار جدید فایل سیستم برای فدورا ۱۷

\"fedora\"

اعضای کمیته راهبری مهندسی فدورا (FESCo)، که در جنبه های توسعه فنی fedora تصمیم می گیرید، طیف وسیعی از ویژگی های جدید پیشنهاد شده توسط توسعه دهندگان برای نسخه فدورا ۱۷ را پذیرفته اند.

همانطور که چیزهایی در حال حاضر ایستاده، پروژه ی تلاش برای ساختن یکی دیگر از برنامه ها برای سوئیچ به استفاده از Btrfs به عنوان سیستم فایل پیش فرض آن در این نسخه است که برای انتشار در ماه مه ۲۰۱۲ برنامه ریزی شده است. چنین حرکتی برای fedora 16 بوده است که حال مورد بحث است ، اما بعدها به تعویق افتاد به دلیل اینکه معیارهای مختلف ضروری برای سوئیچ به این فایل سیستم برآورده نشد.

به عنوان مثال ، یک ابزار بهبود یافته برای چک کردن و تعمیر درایوهای Btrfs مورد نیاز است که چنین ابزاری به شرط ادامه و در دسترس نبودن آن ممکن است باعث شود که فدورا برای سوئیچ کردن به این فایل سیستم زمان بیشتری را به تعویق بیندازند.

لیستی از ویژگی های پذیرفته شده جدید همچنین شامل برنامه ای برای ذخیره تمام برنامه ها و کتابخانه ها در دایرکتوری / usr /  است.

این به این معنی است که دایرکتوری های  /lib/, /lib64/, /bin/  و  /sbin/ منسوخ خواهند شد، با این حال ، به دلایل سازگاری، آنها را توسط لینک های نمادین با اشاره به شاخه مناسب در / usr / جایگزین خواهند شد.

با نسخه ۱۷، توسعه دهندگان فدورا نیز برنامه ای برای حذف ConsoleKit و ckremoval دارند.همچنین نیز برنامه ریزی شده است که تمام سرویس ها از طریق واحد خدمات systemd شروع شده و Gnome Shell بر روی سیستم های بدون شتاب دهنده ۳D کاربردی خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

مطالب مرتبط :

  1. عدم استفاده پیشفرض از فایل سیستم Btrfs در فدورا ۱۶برچسب ها : , , , , , , , , , ,