منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

California، تقویمی ساده ولی کارا!

نرم‌افزارهای مدیریت زمان و تقویم در گنو/لینوکس نسبت به دیگر نرم‌افزارهای دیگر از کمبود بیشتری برخوردار هستند و نرم‌افزارهای ساده و کارا در این زمینه  کمیاب هستند. Yorba که به‌صورت غیرانتفاعی دو نرم‌افزار Geary و Sotwell را برای مدیریت پست الکترونیکی و تصاویر ارائه کرده است، نرم‌افزار تقویمی را بانام California تحت توسعه دارد که از ظاهر دیگر نرم‌افزارهای Yorba تبعیت می‌کند. California از طراحی زیبا و درعین‌حال ساده برخوردار است که بااین‌وجود این نرم‌افزار درعین کارایی بسیار ساده طراحی‌شده‌.

ScreenShot3

 

باوجود آنکه این نرم‌افزار هنوز تحت توسعه می‌باشد ولی می‌توانید به‌عنوان یک نرم‌افزار تقویم  ساده‌روی آن حساب بازکنید. بااین‌حال ممکن است با برخی مشکلات مواجه شوید که برای کاربردهای روزمره کمی مشکل‌ساز خواهند بود. این نرم‌افزار در حال حاضر یک تقویم محلی است که پشتیبانی ناقصی را از تقویم گوگل و تقویم‌های آنلاین . (.ics) ارائه می‌دهد. بااین‌وجود این نرم‌افزار رویدادهای شمارا در اپلت تاریخ/زمان گنوم نمایش می‌دهد.

ScreenShot4

همچنین اگر بر روی آیکون + کلید کنید می‌توانید رویدادهای گوناگونی را برای کاربردهای مختلف داشته باشید و هرکدام را بارنگ خاصی نمایش دهید. با این وجود این نرم‌افزار تحت توسعه بوده و ممکن است قابلیت‌های بیشتری در آینده به آن افزوده شود. به شخصه آن را بر روی KDE نصب نموده و مشکل خاصی را در کارکرد آن مشاهده نکردم.

نصب:

برای نصب در اوبونتو می توانید از دستورات زیر استفاده کنید.

sudo add-apt-repository ppa:yorba/daily-builds
sudo apt-get update && sudo apt-get install california

و برای نصب در آرچ لینوکس نیز دستور زیر را وارد کنید:

yaourt -S california

برای دانلود مستقیم فایلهای .deb میتوانید از لینک زیر استفاده کنید.

دانلود مستقیم فایلها

 

3 دیدگاه برای این نوشته:

  1. nixmd:
    ۰۷ خرداد ۱۳۹۳ KOrganizer نرم افزار مدیریت Event ها و تقویم هست که تو مجموعه ی Kontact میاد که خود اون شامل خیلی نرم افزار های باحال دیگه از جمله ژورنال نویسی هست. از ویژگی های مهمش هم اینه که میتونی از تقویم شمسی همراه با تعطیلات رسمی ایران استفاده کنی.
  2. موسی:
    ۰۸ خرداد ۱۳۹۳ Lightning پلاگین تاندربیرد، برنامه عالی و کامل و بی‌عیبی برای این منظور است که شخصا سه سال است به طور روزمره از آن استفاده می‌کنم و مشکل و کمبودی ندیدم.
  3. احسان ترک:
    ۰۸ خرداد ۱۳۹۳ آره واقعا گزینه‌ی خوبیه. ولی نیاز به کمی تغییرات و ساده سازی هایی داره.

ارسال نظر سریعبرچسب ها : , , ,