منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Canonical دیگر از Kubuntu پشتیبانی مالی نمی‌کند

جاناتان ریدل، توسعه‌دهنده کوبونتو اعلام کرده است که پس انتشار اوبونتو ۱۲.۰۴، Canonical دیگر برای توسعه کوبونتو به او پولی نخواهد داد. کوبونتو پروژه‌ی مشتق شده از اوبونتو با میزکار KDE است و ریدل به عنوان توسعه‌دهنده آن هفت سال است که بر روی این پروژه می‌کند ولی از این پس وظایف دیگری دارد. پیش از این ریدل در یک وقفه کاری مربوط به انجام کارهای کوبونتو بود، هرچند که این وقفه تاثیری خاصی بر روی انتشارهای کوبونتو نگذاشتند.

\"\"

یک نتیجه قابل ملاحضه‌ی این اقدام پشتیبانی نشدن مالی از کوبونتو پس از انتشار ۱۲.۰۴ به بعد است. ریدل می گوید کنونیکال تلاش کرده است این پروژه‌ی مشتق شده را از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر کند، ولی در این مورد ناکام بوده است.

با توجه به گفته‌های ریدل، «کنونیکال میخواهد با کوبونتو همانگونه رفتار کند که با دیگر نسخه‌های جامعه کاربری مثل Edubuntu، Lubuntu و Xubuntu رفتار می‌کند»، که به این معنی‌ست که کوبونتو هنوز به عنوان یک توزیع مشتق شده رسمی شناخته می‌شود. او همچنین سوال کرده است «آیا دنیا به کوبونتو احتیاج دارد؟»؛ اگر دارد، او پیشنهاد می‌کند جامعه‌ی توسعه‌دهندگان تعدادی از وظایف را بر عهده بگیرند. او همچنین اعلام کرده است که ممکن است دیگر زمان کافی برای کار کردن در زمان‌های آزادش برای کوبونتو را نداشته باشد، بنابرین از جامعه برای مشارکت‌کنندگانی جهت جایگزینی خود درخواست کرده است.برچسب ها : , , , ,