منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Clock، ساعتی جذاب برای میزکار اوبونتوی شما

\"clock

پیدا کردن زمان در اوبونتو کار سختی نیست چون ساعت همیشه در پَنِل بالایی نمایش داده می شود ولی Clock ساعتی مبتنی بر HTML5 است که عقیده دارد هنوز جایی برای یک زمان سنجِ خوش رنگ بر روی میزکار لینوکستان وجود دارد.
اگر می خواهید بگویید که “خُب، این کار چه فایده ای دارد؟” ، در همین لحظه توجه شما را به گوشیِ اندرویدیتان جلب می کنم. آیا شما یکی از آن هزاران نفری نیستید که ساعت بزرگی بر روی صفحه ی خانه (HomeScreen) قرار داده اید با اینکه زمان همیشه در نوار وضعیتِ (Status bar) اندورید نمایش داده می شود؟
حالا که بحث درباره ی Clock منصفانه شد، ادامه می دهیم…

 

ویژگی ها
شبیه آن چیزی که در زندگی واقعی نیاز دارید، Clock هم فقط یک هدف اصلی دارد و آن هم این است که زمان را به شما نشان دهد. Clock به خوبی کار می کند و به صورت خودکار منطقه ی زمانی را تشخیص داده و زمان دقیق را نشان می دهد اما در مقابل، کمبودهایی هم دارد. مثلاً جای خالیِ یک نوع تایمر و زنگ هشدار کاملاً حس می شود ولی از آن جایی که این نسخه اولین انتشار است، نیازهای اولیه را به خوبی برآورده کرده است.

 

ظاهر و گزینه ها
می توانید رنگ پس زمینه ی Clock را تغییر دهید. فعلاً ۷ رنگ برای انتخاب وجود دارد.
\"prefes

سه ظاهر متفاوت هم می توانید برای ساعتتان انتخاب کنید: دیجیتال، قطبی و آنالوگ.

\"Clock

نشان دادنِ ساعت در حالت ۲۴ ساعته و ثانیه شمار هم می توانند از طریق قسمت تنظیمات فعال شوند.

 

دریافت Clock برای اوبونتو

Clock برای دریافت و نصب رایگان است و یه وسیله ی HTML5 و WebKit ساخته شده است. برای اطلاعات بیشتر و دانلودِ Clock می توانید به این لینک مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

منبع: OMG! Ubuntuبرچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , ,