منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Copr جایگزین PPA در فدورا

\"fedora\"

یکی از دلایل محبوبیت توزیع اوبونتو، وجود PPA های فراوان برای نصب نرم‌افزارهای متفاوت است. نرم‌افزارهایی که در مخازن اصلی اوبونتو جایی ندارند و یا نسخه‌ی قدیمی‌تری نسبت به این PPA ها  وجو دارد. Copr پاسخ فدورا به نیاز کاربرانش در این زمینه است.

در حال حاضر کاربران توزیع محبوب فدورا از مخازن خود فدورا و rpmfusion برای نصب نرم افزارها استفاده می کنند. درسته که این مخازن دارای نرم افزارهای فراوانی هستند اما در هر صورت نرم افزارهایی زیادی پیدا می شود که در این مخازن موجود نباشد. همین جاست که وجود چیزی مشابه PPA بسیار کارآمد خواهد بود. Copr قصد داره تا این امکان رو برای کاربرای فدورا فراهم کنه.

 

البته ایده ی Copr (کاپر) در همایش کدهای تابستانه ی فدورا در سال ۲۰۱۰ برای اولین بار ارائه شد و در حال حاضر هنوز به انتشار بتا هم نرسیده است.

اسلاوِک، یکی از توسعه دهنده های ردهت که در پروژه ی فدورا عضو تیم Python SIG و Ruby SIG هست، در وبلاگ خودش توضیحات بسیار کامل و جامعی در مورد این سیستم داده. او در وبلاگ خودش توضیح میده که:

” در کاپر (منظور سیستم کاپر که در انگلیسی با C بزرگ نمایش داده می شود) هر شخص میتونه تعداد کاپر ( منظور مخازن خصوصی که با حرف c کوچیک آغاز می شود) داشته باشه. ”

کاپر در واقع یک جایگزین برای koji خواهد بود، مکانی که در آن توسعه دهنده ها به راحتی میتونن به توسعه بسته های خود بپردازند و برای تست اون رو در اختیار کاربران قرار داده تا از بازخورد استفاده از آن بسته مطلع شوند.

در گرام زیر میتونین نحوه عملکرد این سیستم را مشاهده کنید :

\"Copr-overview\"

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از لینک های پایین استفاده کنید.

( + + + )

 برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,