منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Crontab Generator: راه حلی برای سادگی در ایجاد Cron Jobs

تقریباً اوّلین و اصل‌ترین راه‌کار sysadmin های گنو/لینوکس و کلاً کاربران گنو/لینوکس برای اتوماتیک کردن کاراشون استفاده از Cron هست. این کار می‌تونه یه یادآوری کوچیک باشه یا یه کار پر خطر سر یه دیتابیس! امّا سختی نحو Cron Job‌ها از اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین معایب و موانع استفاده از این برنامه هست. حالا گروه easycron که سرویس اصلیشون easycron یه task scheduler برای صدا زدن یه URL در زمان خاص یا بازه‌های زمانی هست (به اصطلاح Webcron) اومدن یه GUI تحت وب به نام  Crontab Generator ساختن که می‌شه باهاش به راحتی کاری رو که در نظر داریم روی سیستم در زمان یا بازه‌ی زمانی انجام بگیره رو به شکل گرافیکی و خیلی راحت ایجاد کرد و در نهایت Job ایجاد شده رو کپی کرد توی فایل Crontab!

online crontab-generator screenshot

online crontab-generator screenshot

برای استفاده از این سرویس می‌تونید به ایـــن آدرس برید. و یا از قسمت tools در سایت easycron.com گزینه‌ی Crontab Syntax Generator رو انتخاب کنید.

البته شاید نشه بهش گفت Crontab generator چون فقط یه Job رو ایجاد می‌کنه و نه کل فایل Crontab رو مثلاً اسم CronJob generator به نظرم بهتر بود. ولی خب از حق نگذریم کار جالبی هست و نباید مفید بودنش انکار کنیم :)برچسب ها : , , , ,