منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

DavMail راهکاری آزاد برای ارتباط با سرورهای انحصاری Exchange

 DavMail یک دروازه تبادل (gateway)  برای پروتکل‌های POP/IMAP/SMTP/Caldav/Carddav/LDAP است که به کاربران اجازه می‌دهد همه گونه برنامه‌های ایمیل/تقویم (مانند Thunderbird به همراه افزونه Liightning ، برنامه Evolution و یا Apple iCal) را با سرورهای Exchange استفاده کنند. Exchange راهکار انحصاری مایکروسافت برای یکپارچه کردن خدمات ایمیل، دفترچه‌ ادرس و تقویم است که بسیاری از شرکتها از آن استفاده می‌کنند. حتی اگر کاربر در پشت دیواره آتش مربوط به Outlook Web Access باشد DavMail ارتباط را برقرار خواهد کرد.

 

DavMail همچنین دارای یک دروازه LDAP برای دسترسی به دفترچه آدرس‌های جامع Exchange و دفترچه‌ آدرس‌های کاربران است که این ویژگی امکان کامل کردن خودکار نشانی گیرنده در پنجره نگارش نامه جدید را ممکن خواهد کرد. همچنین پشتیبانی کامل تقویم با امکان نمایش اوقات آزاد و مشغول free/busy از همین راه میسر می‌شود.
همچنین DavMail پروتکل CardDav را برای همسانسازی یا sync دفترچه‌ آدرس‌ها پشتیبانی می‌کند.
هدف اصلی DavMail فراهم کردن پروتکل‌های استاندارد در مقابل پروتکل انحصاری Exchange است. به کمک DavMail هر برنامه سرویس گیرنده استانداردی می‌تواند با Microsoft Exchange ارتباط برقرار کند.
دروازه DavMail با جاوا پیاده‌سازی شده و بر روی همه سیستم‌عامل‌ها اجرا می‌شود. این برنامه بر روی گنو/لینوکس، مک و ویندوز تست می‌شود و حتی بر روی iPhone با موفقیت تست شده است.

DavMail برنامه‌ای آزاد است که با مجوز GNU GPL v2 منتشر می‌شود و از اینجا می‌توان آن را دریافت کرد.

در این صفحه پیوندهایی به بررسی‌های انجام شده روی DavMail را فهرست شده‌اند.

 برچسب ها : ,