منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

DigitalPersona نرم‌افزار بیومتریک کدباز منتشر می‌کند

DigitalPersona، تولید‌کننده‌ی سنسورهای اثرانگشت و نرم‌افزارهای کنترل دسترسی، نرم‌افزار FingerJetFX خود را که برای آنالیز اثر انگشت مورد استفاده قرار می‌گیرد را کدباز منتشر کرد. FingerJetFX مشخصه‌های اثرانگشت را از یک تصویر (که به عنوان الگو اثر انگشت شناخته می‌شود) را استخراج و تولید می‌کند.

\"\"

این برنامه به گونه‌ای ساخته شده است که به راحتی با دستگاه‌ها و برنامه‌های مختلف هماهنگ شود و نیازی به سخت‌افزار خاصی ندارند. این برنامه بسیار کم حجم است و از ۱۲۸ کیلوبایت کد و ۱۲۸ کیلوبایت فضای اطلاعاتی در هنگام استفاده از کیفیت بالای بیومتریک، استفاده می‌کند. با توجه به اظهارات تولید کننده، پایش یک اثر انگشت چیزی در حدود ۱۰ میلی ثانیه در Intel Core i7 و ۰.۵ تا ۱.۲۵ ثانیه در 150 MHz ARM Cortex-M3 زمان می‌برد. این برنامه گواهی MINEX دارد و با استاندارهای دولت آمریکا و دیگر استاندارهای بیومتریک جهانی مطابقت دارد.

این برنامه مستقل از دستگاه است و به گونه‌ای طراحی شده است که در لینوکس، اندروید، ویندوز و تعدادی از سیستم‌عامل‌های real-time اجرا شود. کدمنبع FingerJetFX در GitHub میزبانی می‌شود؛ گواهینامه برنامه LGPLv3 است و تعدادی copyright و trademark مشخص دارد. DigitalPersona همچنین یک نسخه تجاری را نیز ارائه می‌کند، FingerJet OEM، که امکان تشخیص و شناسایی اثر انگشت را نیز دارد.

(منبع)
 برچسب ها : , , , , , ,